Ana Sayfa Urfa Haberleri Güvenç'in Manisalılara Son Mesajı

Güvenç'in Manisalılara Son Mesajı

Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa'dan ayrılma zamanın geldiğini vurgulayarak, “Görev yaptığım süre içerisinde, ilgi ve desteğini esirgemeyen tüm Manisalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Giriş Tarihi: 29 Ağustos 2011 Pazartesi 13:46
Güvenç'in Manisalılara Son Mesajı
  Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Vali Güvenç mesajında; birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı. Güvenç, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı bereketli Ramazan ayının sonunda bir Ramazan Bayramına daha kavuşmuş bulunuyoruz. Ramazan ayı boyunca hayırseverlerimizin katkılarıyla Manisa'mızın değişik mahallelerinde düzenlenen iftarlarda halkımızla birlikte olduk. Devlet vatandaş birlikteliğinin en güzel örneklerini verdik. Ramazan ayının ruhuna uygun olarak, sosyal devlet gereği muhtaçlarımızın yanında olmaya çalıştık. Bu arada sivil toplum kuruluşlarının ve hayırseverlerimizin yaptıkları yardımları da takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Dargınların barıştığı, sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olan Ramazan Bayramı coşkusunu içimizdeki burukluk ile yaşıyoruz. Büyük bir açlık ve kıtlık içinde zor günler geçiren Somali halkının içinde bulunduğu durum, kalplerimizin sızlamasına neden oldu. Komşusu açken tok yatmamayı gerektiren inancımız ve kültürümüz gereğince, Somali ve açlık tehlikesi içinde bulunan diğer Afrika ülkelerine yardım amacıyla Başbakanlık tarafından başlatılan kampanyaya Manisalıların gösterdiği ilgiden memnuniyet duydum. İç burukluğumuzun ikinci nedeni de ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden terör eylemleri olmuştur. Bilinmelidir ki, bu hain saldırıyı yapanlar emellerine ulaşamayacaktır. Bu vesileyle şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ailelerine sabır ve metanet diliyorum." Uzun bayram tatili süresince seyahate çıkacak vatandaşlara da uyarılarda bulunan Vali Güvenç, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızın trafikte çok dikkatli olmalarını, bayram sevincini hüzne dönüştürmemelerini rica ediyorum. Bayramın ilk günü bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramımıza denk geldi. Zafer Bayramı bizim için çok önemli. Devletimizin kuruluşunun sembolüdür, temelidir. İki coşkuyu iki güzelliği bir arada yaşayacağız. Önce 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerini yapacağız ardından da Öğretmenevi'nde Ramazan Bayramı tebrikleşmemizi icra edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı Öğretmenevi'ndeki bayramlaşma törenimize davet ediyoruz."

"AYRILMA ZAMANIM GELDİ" Güvenç, mesajında Manisa'dan da ayrılma zamanın geldiğini vurgulayarak, "Şanlıurfa Valiliğine atanmam nedeniyle Manisa'dan ayrılma zamanı geldi. Manisa'da görev yaptığım süre içerisinde, ilgi ve desteğini esirgemeyen tüm Manisalı hemşehrilerime teşekkür ediyor, bayramın Manisalı hemşehrilerimize, milletimize ve tüm insanlığa huzur, barış ve ekonomik refah getirmesini diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star