Ana Sayfa Urfa Haberleri "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" Projesi

"Güvenli Okul Güvenli Gelecek" Projesi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce yürütülen "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesi kapsamında lise öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci grubu İzmir'i gezdi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2013 Çarşamba 00:32

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce yürütülen "Güvenli Okul Güvenli Gelecek" projesi kapsamında lise öğrencilerinden oluşan 40 kişilik öğrenci grubu İzmir'i gezdi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri ve turist rehberlerinin eşlik ettiği Şanlıurfalı öğrenciler, kentin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret etti.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Volkan Güneş, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu, bu nedenle çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade etti.

Güneş, "Yaklaşık 3 aydır yürüttüğümüz proje kapsamında 40 öğrenciyiŞanlıurfa'dan İzmir'e bir köprü oluşturmak için getirdik. Bugün İzmir'i gezdiriyoruz. Daha sonra Çanakkale'ye gideceğiz" diye konuştu.

İzmir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görev yapan Ceylan Yazıcı iseŞanlıurfa'dan gelen öğrenci grubuna, kenti gezdirdiklerini, öğrencilerin gözlerindeki mutluluğun kendileri için sevinç kaynağı olduğunu söyledi.

İzmir'i çok sevdiklerini Türkçe ve Kürtçe anlatan öğrenciler ise mutluluklarını dile getirdi.

 

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık