Ana Sayfa Güncel Güvenli Taşıt Tır'ı Şanlıurfa'ya Geliyor

Güvenli Taşıt Tır'ı Şanlıurfa'ya Geliyor

Güvenli Taşıt Hareketi’nin 2011 yılı etkinliklerinin yarınki durağı Şanlıurfa olacak.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2011 Perşembe 13:25
Güvenli Taşıt Tır'ı Şanlıurfa'ya Geliyor
(GAPHA) - Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlar işbirliğinde ve TÜVTURK’ün desteğiyle trafikte sorumluluk bilinci geliştirmek amacıyla hayata geçirilen “Trafikte Sorumluluk Hareketi” tüm hızıyla devam ediyor.
Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan trafik sorununun çözümü için her kesimden vatandaşımıza trafik sorumluluğu edindirmeyi hedefleyen bu projenin ticari araç sürücülerini ve halkı hedefleyen kolu Güvenli Taşıt Hareketi’nin 2011 yılı etkinlikleri Şanlıurfa’ya geliyor. 
Şanlıurfalılar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünde oluşturulacak etkinlik alanında Güvenli Taşıt TIR’ı ile en son Çocuklar Duymasın dizisine misafir olan emniyet kemeri simülatörü, alkol gözlüğü  gibi  birçok uygulamayla trafik kurallarına uymanın önemini bizzat yaşayarak görecek. Güvenli Taşıt TIR’ında ödüllü bilgi yarışmaları düzenlenecek.  Aynı gün Şanlıurfa Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliği ile düzenlenen eğitim toplantısında da ticari araç sürücülerine trafik işaretlerinin kazayı önlemedeki katkısı, araç muayenesi ve güvenliği, sorumluluğun bireye çekilmesi, trafik kurallarının günlük hayatta kullanımı gibi konularda eğitim verilecek. Eğitim programı Şanlıurfa Şoförler Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star