Ana Sayfa Urfa Haberleri Güvercin Meraklıları Urfa'da Buluştu

Güvercin Meraklıları Urfa'da Buluştu

ŞanlıUrfa'da, Türkiye Şebap Güvercin Birliğince organize edilen etkinlikte, cins güvercinler açık artırmayla satışa sunuldu.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2011 Pazar 16:44
Güvercin Meraklıları Urfa'da Buluştu
ŞanlıUrfa'da, Türkiye Şebap Güvercin Birliğince organize edilen etkinlikte, cins güvercinler açık artırmayla satışa sunuldu. 

Şehitlik Çamlık Çay Bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte, Türkiye'nin birçok ilinden gelen yüzlerce güvercin meraklısı, birçok cins güvercini bir arada görüp güvercinler hakkında bilgi alma imkanı buldu. 

Etkinlik çerçevesinde güvercin sahipleri, beraberlerinde getirdikleri güvercinler hakkında katılımcılara bilgi verip, bazılarını ise açık artırma usulüyle satışa sundu. Güvercin meraklılarının, büyük bir dikkatle takip ettiği açık artırmada, kimi güvercinlerin yaklaşık bin liraya satışa sunulduğu görüldü. 

Bu arada etkinliği ziyaret eden ŞanlıUrfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, hayvanseverleri ŞanlıUrfa'da görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Ben de bir hayvanseverim. Eğer bir insan sanatçıysa, eğer hayvan seviyorsa, kuş seviyorsa, güvercin seviyorsa, zamanını da ona ayırıyorsa o insan diğerlerinden farklıdır. Hekim olarak ben buna inanmış bir kişiyim" dedi. 

Türkiye Şebap Güvercinleri Birliği Başkanı Mustafa Kale, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: 

"Şu an burada Tekirdağ'dan, Konya'dan ve daha Türkiye'nin birçok şehrinden gelen güvercin severler bulunuyor. ŞanlıUrfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'yı da aramızda görmek bizi mutlu etti. İleri ki bir tarihte ŞanlıUrfa'da güvercin festivali yapmayı düşünüyoruz. Türkiye Şebap sevenleri olarak bugün burada beslediğimiz kuşları sergileyip, hem kendi aramızda iletişimimizi hem tanışıklığımızı hem de dostluğumuzu ilerletiyoruz." 

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık