Ana Sayfa Urfa Haberleri Güzel hizmetler vereceğinize inanıyorum

Güzel hizmetler vereceğinize inanıyorum

Giriş Tarihi: 2 Mart 2015 Pazartesi 12:13
Güzel hizmetler vereceğinize inanıyorum

Haliliye Belediye Meclisi Grup Toplantısı, dün gerçekleştirildi. Toplantıya misafir olarak katılan AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Haliliye Belediyesi'nin ilçedeki vatandaşlar için güzel çalışmalar yapacağına inandığını söyledi.

Başkan Demirkol'un ardından konuşma yapan Hüseyin Tanrıverdi, Haliliye Belediyesi'nin ilçede güzelçalışmalar yapacağına inandığını söyledi. Tanrıverdi, Şanlıurfa'nın büyükşehir olmasını içeren yasada görev alan birisi olduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

"Sınırların genişletilmesini içeren büyükşehir belediyesi yasasında bulunan birisiyim. Şu an Haliliye Belediye'mizdeyiz. Önceden sadece şehir merkezinde hizmet verirken, köy iken mahalleye dönüşmüş yerleşim yerlerinde hizmet vermektedir. Büyükşehir Belediyesi'de Urfa il sınırı genelinde hizmet vermektedir. Büyükşehir Belediyesi, büyük hizmetleri yaparken, yani; altyapı hizmetleri, su kanalizasyon, itfaiye, toplu ulaşım, mezarlık gibi önemli büyük hizmetleri veriyor. İlçe belediyelerimizde, lokal, mahalli ilçe sınırları içerisinde hizmetleri verecek. Bunların yetkileri kanuni yükümlülükleri bellidir.

Bu çerçevede Haliliye Belediye Başkanımız ve arkadaşları olarak sizler, Haliliye'de yaşayan hemşerilerimize çok daha güzel hizmet vereceğinize inanıyorum. Büyükşehir çok daha büyük imkan demek. Büyükşehir ilçe dayanışması ile ve Büyükşehir'in de ilçesine vereceği özel bir önem ile bu yerleşim yerlerinde ilçelerde daha ileri hizmetlerin verilmesi mümkündür. Dolayısıyla altyapı konusunda eksiğiniz olmamalı üst yapı konusunda da eksiğiniz olmamalı. Büyükşehir Belediye Meclisinde 7 meclis üyesi ile temsil ediliyorsunuz. Burada da, 37 meclis üyesinin 33 tanesi sizin. Dolayısıyla sağlıklı karar alma imkanınız da var ve geniş istişare yapma imkanınız var. Dolayısıyla bir uyum içerisinde istişare içerisinde ve gördüğünüzü, düşündüğünüzü ortaya koyarak daha güzel bir hizmet verebilirsiniz. Daha yaşanabilir bir şehri ortaya çıkarabilirsiniz. Bildiğiniz gibi siyaset yerelde başlar o açıdan yerel yönetimlerde görev yapmak siyaset yapmak partimiz açımızdan önemlidir. Bugüne kadar yapılan yerel seçimler sonucu yapılan genel seçimlerde iyi bir zemin oluştuğu için başarılı olunmuştur. Şimdi de 2014'de yapılan yerel seçimlerde ciddi bir emek Urfa'da oluşturulmuştur. Dolayısıyla 2015 genel seçimlerinde de, Urfa daha fazla sayıda milletvekili ve daha fazla oyla Türkiye ortalamasına katkı verecek oyla seçimleri sonuçlandırılacaktır."

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star