Ana Sayfa Güncel HABER SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ

HABER SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ

PKK’ye yönelik başlatılan hava saldırısına paralel aralarında DİHA, ANF, ANHA, Rojnews, Özgür Gündem gazetesi, Sendika.org, Yüksekova Haber, Rudaw, RojNews, Rudaw ve BasNews’in de aralarında bulunduğu çok sayıda siteye TİB tarafından iletişim yasağı konuldu.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2015 Cumartesi 11:28
HABER SİTELERİNE ERİŞİM ENGELİ

PKK’ye yönelik başlatılan hava saldırısına paralel Türkiye’de yayın yapan birçok haber sitesine erişim engeli getirildi.

Gece geç saatlerde Dicle Haber Ajansı (DİHA), Fırat Haber Ajansı (ANF), Hawar Haber Ajansı (ANHA), Rojnews, Özgür Gündem gazetesi, Sendika.org, Yüksekova Haber, Rudaw, RojNews, Rudaw ve BasNews’in aralarında bulunduğu çok sayıda siteye Telekomünakosyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından iletişim yasağı konuldu.

Söz konusu kaynaklara Türkiye’den ulaşmak isteyen internet kullanıcıları, “Mahkeme kararı ile engellendi” yazısıyla karşılaşıyor.

TİB’in yasak gerekçesi ise şöyle:

“5651 sayılı kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme soncunda bu internet sitesi (diclehaber.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 25/07/2015 tarih ve 05/01/2015-195417 sayılı kararına istinaden Telekomünakosyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.”

Dicle Haber Ajansı, dihanews.com adresinden haberlerin yayınlandığını duyurdu.

kaynak:İmctv

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star