Ana Sayfa Urfa Haberleri HABİP ÇADIRCI’NIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

HABİP ÇADIRCI’NIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Şanlıurfa Platformu Başkanı Habip ÇADIRCI, 14-20 Nisan tarihlerinde kutlanan 'Kutlu Doğum Haftası' ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:45
HABİP ÇADIRCI’NIN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Başkan Çadırcı, yayınladığı mesajında;Hayatı şefkat, merhamet ve erdem demek olan Sevgili Peygamberimizin, bizlere işaret ettiği yön ve yaşam tarzını anlamalı, yaşamalı ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza öğretmeliyiz,dedi.

Çadırcı, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:
İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı örnek bir şahsiyet olan Hz. Peygamber’in hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. O’nun örnek alınması, yalın bir taklit ve sünnetinin birkaç basit eyleme hapsedilmesi şekliyle değil; O’nun sünnetinin ve sîretinin bütün yönleriyle tanınması, insanlığın huzur ve mutluluğu için yaptığı çağrının güncelleştirilerek hayatımıza yansıtılması, güzel ahlâkının davranışlarımızın mihveri ve rehberi yapılması ile mümkündür. Evrensel barış kültürünün gerçek anlamıyla yaşatılması için Peygamber’imizin yaşayarak sunduğu ahlak modelini,örnek aile hayatını, O’nun kin, nefret ve intikamı sevgi ve müsamahaya dönüştüren rahmet ve barış yüklü mesajını çağın söyleyişiile insanlığa tanıtmayı öncelikli sorumluluklarımızdan biri olarak görmekteyiz. Bugün insanlığın hayat ufkuna aydınlık bir devir açan Peygamber efendimizin kutlu doğumunun yeni bir yıldönümünü idrak ediyoruz.

Şimdi bize düşen onu anmaktan ziyade anlamak ve hayatımızı onun öğretilerine göre dizayn etmektir.

Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftası'nın dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliği pekiştirmesi ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını kutluyorum,dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star