Ana Sayfa Urfa Haberleri Habur'da umutlu bekleyiş

Habur'da umutlu bekleyiş

Barış sürecine katkı sağlamak amacı ile PKK'ın elinde bulunan esirlerin serbest bırakılması için, Habur sınır kapısına giden Şanlıurfa'lı aileler umutlu bekleyiş içerisinde olduklarını vurguladılar.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2013 Salı 15:43
Habur'da umutlu bekleyiş

AK Parti hükümeti tarafından başlatılan barış süreci özellikle çocukları PKK'nın elinde olan aileler için yeni umut kapısı oldu.

AK Parti, İmralı, BDP ve Kandil ekseninde devam eden görüşmeler sonucunda barış sürecine destek vermek amacı ile PKK'nın elindeki esirleri serbest bırakacağını duyurması halk arasında umutların yeşermesine neden oldu.

Barış sürecine katkı sağlamak amacı ile PKK'ın elinde bulunan esirlerin serbest bırakılması için, Habur sınır kapısına giden Şanlıurfa'lı aileler umutlu bekleyiş içerine girdi.

PKK tarafından kaçırılarak esir alınan Şanlıurfa'lı Reşat Çeçen ve Hadi Gizli'nin ailesi Şanlıurfa İHD yetkilileri ile birlikte Habur sınır kapısına gitti.

Sınır da PKK'nın elinde bulunan çocuklarının bırakılmasından bir hayli umutlu oldukları gözlenen aileler Şanlıurfa İHD yetkilileri ile birlikte yaptıkları açıklamada AK Parti tarafından başlatılan, Öcalan, BDP ve PKK tarafından da destek verilen barış süreci için gelişmeler konusunda çok umutlu olduklarını vuguladılar.

Aileler herkesin Türkiye'de akan kanın biran evvel durması için destek vermesi gerektiğinin altını çizerek, PKK'ın elinde bulunan esirleri serbest bırakması halinde sürecin ilerlemesinde en önemli etken olacağının altını çziler.

BDP ve İHD'li bir grup Habur sınır kapısından geçerek PKK'ın bırakacağını duyurduğu esirleri teslim almak üzere Kuzey Irak'ın başkenti Erbile'e geçti. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre PKK'ın elindeki esirleri yarın öğlen saatlerine doğru Erbi,l'de bulunan heyete teslim edeceğinin beklendiği vurgulandı.

 

Urfa Haber - HABUR/ ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star