Ana Sayfa Kültür/Sanat HACCA GİDENLER İÇİN KURS

HACCA GİDENLER İÇİN KURS

Viranşehir'de hac vazifesini yapmak isteyenler için kurs hüzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2011 Cumartesi 12:04
HACCA GİDENLER İÇİN KURS
Viranşehir'de hacı vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayına uygulamalı kurs verildi. Viranşehir'de hacı vazifesini yapmak üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayına uygulamalı kurs verildi.

Veysi Tepret Camisinde düzenlenen ve 64 hacı adayının katıldığı kursta, adaylara kutsal topraklarda yapacakları ibadet şekli uygulamalı şekilde anlatıldı.

İlçe Müftüsü Abdulrakip Arslan, Hacca gidecek vatandaşların orada sıkıntı çekmemeleri için işi sıkı tuttuklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Kendilerine orada neler yapacaklarını nasıl giyineceklerini anlattık. Hac bir ibadet olduğu için yeni hacı adaylarını ne kadar çabuk ve güzel bir şekilde eğitebilirsek orada birçok sıkıntıları gidermiş oluruz. Meşakatli bir ibadet olan Hac vazifelerini yaparken Allah'tan yardım dilemek gerekir. Bizde burada bu tür tatbikatlarla oradaki sıkıntılarını gidermek istiyoruz."

-SİVEREK'TE HACI ADAYLARINA MAKET KABE ETRAFINDAN UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

Siverek İlçe Müftülüğünce 200 hacı adayına maket Kabe etrafından uygulamalı eğitim semineri verildi.

Sulu camisinde İlçe Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar tarafından verilen eğitimde, Kabe maketi önünde hacı adaylarının ibadet sırasında yapacakları uygulamalı olarak anlatıldı.

Müftülük yetkilileri, Siverekli hacı adaylarının iki kafile olarak ilçeden hareket edeceğini, birinci kafilenin 22 Ekim Cumartesi saat 12.00'de ikinci kafilenin ise 25 Ekim Salı günü saat 23.50'de Siverek belediye otogarından hava alanına hareket edeceği kaydetti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık