Ana Sayfa Urfa Haberleri HADİ KUTLU VİRANŞEHİR'E BİR İLKİ DAHA YAŞATTI

HADİ KUTLU VİRANŞEHİR'E BİR İLKİ DAHA YAŞATTI

Viranşehir Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi Kaymakam Dr.Huzeyfe Citer’i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2016 Cuma 11:10
HADİ KUTLU VİRANŞEHİR'E BİR İLKİ DAHA YAŞATTI

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Sağır, Okul Müdürü Sedat Gören ve Folklor Ekibini eğitmeni Beden Eğitimi Öğretmeni Seyit Ateş ve Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi hazır bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Citer,Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi’nin elde ettiği başarının çok önemli olduğunu vurguladı. Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi  okul idarecilere elde edilen başarıdan dolayı teşekkür eden Kaymakam Citer,bölge şampiyonasından da başarı beklediğini dile getirdi.

“VİRANŞEHİR TARİHİNDE BİR İLK DAHA”

Hadi Kutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Folklor Ekibi’nin bir ilki gerçekleştirdiğinin altını çizen Okul Müdürü Sedat Gören ise şunları kaydetti: “Örf ve kültürümüzü temsil eden halk oyunları dalında elde ettiğimiz başarı Viranşehir Tarihi’ne bir ilk olarak geçmiş oldu. Çünkü Kültürel bir aktivite olan halk oyunları aynı zamanda halkımızın yöresel birikimlerini de temsil ediyor. Bu anlamda Halk Oyunları dalında ilk kez Viranşehir’e birincilik getirmiş olduk. Bu başarı disiplinli çalışma ve büyük bir emeğin sonunda elde edilebilecek bir başarıdır. Öğrencilerime bu sevinci Viranşehir halkına yaşattıklarını için tebrik ediyor ve kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık