Ana Sayfa Urfa Haberleri HAFIZLAR, URFA'DA YARIŞTI!

HAFIZLAR, URFA'DA YARIŞTI!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın organize ettiği 'Erkek Hafızlık' yarışması finali Şanlıurfa Balıklıgöl Dergah Camisinde binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2014 Pazar 06:54
HAFIZLAR, URFA'DA YARIŞTI!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 'Erkek Hafızlık' yarışmasının finali Şanlıurfa Müftülüğü'nün ev sahipliğinde Dergah Camii'nde yapıldı. Türkiye genelinde yapılan ve 5 bin hafızın katıldığı yarışmada 7 kişi finale kaldı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Komisyon Başkanı Mehmet Kapukaya, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezleri Müdür vekili Fatih Çatmakaş, Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Bodur'un jüri üyeliği yaptığı yarışmada Trabzon'dan Fatih Polat birinci, Erzurum'dan Yusuf Yılmaz ikinci, Kahramanmaraş'tan Onur Yılmaz ise üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Polat'a 10, ikinci Yılmaz'a 8, üçüncü Onur Yılmaz'a ise 6 Cumhuriyet altını ödül olarak verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Bünyamin Albayrak ve İl Müftüsü İhsan Açık ile vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gece okunan mevlit ile son buldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık