Ana Sayfa Urfa Haberleri Halepli Bahçeye 2 Bin Kişilik Anfi Alanı Yapılıyor

Halepli Bahçeye 2 Bin Kişilik Anfi Alanı Yapılıyor

Şanlıurfa Belediyesi, Halepli Bahçe Parkı içerisinde 2 bin kişilik anfi tiyatro alanı yapıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 15:13
Halepli Bahçeye 2 Bin Kişilik Anfi Alanı Yapılıyor

120 dönümlük Halepli Bahçe Parkı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken, fiziki gerçekleşmenin yüzde 50 civarında olduğu görüldü. Halepli Bahçe Park içerisinde 2 bin kişilik anfi tiyatronun yanı sıra yürüyüş yolları, birbirinden estetik sanat yapıları, süs havuzlarının yer alacağı 120 dönümlük alanda park yapım çalışmalarını aralıksız sürüyor.

Halepli Bahçe'de Kültür ve Turizm Bakanlığı'na belediyenin tahsis ettiği 60 dönümlük alanda müzelerin de tamamlanmasıyla o bölgenin Şanlıurfa'nın cazibe merkezi olacağını dile getiren Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, hemen yan tarafında Kızılkoyun mağaralarının da ortaya çıkartılmasıyla Balıklıgöl platosunun daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Fakıbaba, "Arkeoloji Müzesi, Edessa Mozaik Müzesi ve iki müze arası Arkeo Park'ın oluşturulacağı Halepli Bahçe'deki bu projelerin, 2013 yılında tamamlanması hedefleniyor. Mevcut arkeoloji müzesinin 10 katı büyüklüğünde 25 bin metrekarelik kapalı alanda 3 katlı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Halepli Bahçe'de ortaya çıkan mozaiklerin yerinde sergilenecek. Belediyemizin de burada Arkeoloji Araştırma Merkezi ve Çok Amaçlı Tanıtım Merkezi, anfi tiyatro, kültür ve sanat merkezi, hediyelik eşya reyonları, kafeterya, rekreasyon alanı ve otopark projeleri yer alıyor" dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star