Ana Sayfa Kültür/Sanat Haleplibahçe Küresel Resim Sergisi

Haleplibahçe Küresel Resim Sergisi

Şanlıurfa Belediyesi’nin katkılarıyla Avusturyalı sanatçı Tina Fischer’in hazırlamış olduğu “Haleplibahçe Küresel” adlı resim sergisi sanatseverlerle buluştu.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2011 Pazartesi 22:33
Haleplibahçe Küresel Resim Sergisi
Şanlıurfa Belediye binasında Belediye Sergi Salonunda yapılan sergiye Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Al, Şanlıurfalı yerel ressamlar ve çok sayıda davetli ve çok sayıda sanatsever katıldı. Toplam 15 eserden oluşan “Haleplibahçe Küresel” adlı resim sergisinde yağlı boya ve akrilik, sulu boya ve gümüş varak çalışmaları yer alıyor. 26 Haziran’a kadar açık olacak sanatseverlere olan “Haleplibahçe Küresel” resim sergisine Şanlıurfalı sanatseverler de oldukça yoğun ilgi gösterdi.   Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba burada yaptığı açıklamada Avusturyalı sanatçı Tina Fischer’in eski tarihi, yeni tarihi ve yeni tarihin çarpıklığını bir araya getirerek güzel bir çalışma hazırladığını Şanlıurfalı sanatseverlerin gelip çalışmaları yerinde görmelerini önerdi. Tina Fischer’ kimdir?

Avusturya’da doğdu. Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde Seramik ve Endüstriyel Tasarım Okudu.1993 yılına kadar Prag’da yaşadı.1996 Yılından biri de İstanbul’da yaşıyor. Sanatçı, kişisel, grup ve karma sergiler, performance ve happening üzerine çalışıyor.
(gapha.com)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star