Ana Sayfa Urfa Haberleri Haleplibahçe'de Bin Araçlık Otopark Yapılıyor

Haleplibahçe'de Bin Araçlık Otopark Yapılıyor

Şanlıurfa'nın en önemli ihtiyaçlarından biri olan otopark sorununu çözmeye çalışan belediye Haleplibahçe'de de kapalı ve açık otopark yapım işine başladı.

Giriş Tarihi: 27 Ağustos 2013 Salı 10:14
Haleplibahçe'de Bin Araçlık Otopark Yapılıyor

Haleplibahçe'de 930 araçlık kapalı 60 araçlık da açık otopark yapımını sürdürenŞanlıurfa Belediyesi, kentin önemli oranda otopark ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Daha önce Topçu Meydanı'nda bin 50 araçlık kapalı otopark yaptıklarını hatırlatanŞanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, yeni Valilik önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda da 500 araçlık kapalı otopark yapım işinin halen devam ettiğini vurguladı.

Topçu Meydanı, Cumhuriyet Meydanındaki kapalı otopark yapımının yanı sıraRamazan Bayramı sonrasında da Haleplibahçe'deki kapalı otopark yapım işini hızlandırdıklarını belirten Fakıbaba, iş makinelerinin burada gece gündüz çalıştıklarını anlattı. Bu çalışmalarla Urfa'nın çok önemli bir ihtiyacı olan otopark sorununu gidermiş olacaklarını anlatan Fakıbaba, "Urfa'da otopark önemli bir ihtiyaçtı. Bu bağlamda belediye olarak hükümet olarak çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Haleplibahçe'de 120 dönümlük alanda park çalışmamız bir taraftan devam ederken diğer taraftan aynı bölgede bin araçlık bir otopark inşaatımız sürüyor. İnşallah Şanlıurfa 2013 yılında toplam da 5 bin araçlık kapalı otoparka kavuşmuş olacak" dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star