Ana Sayfa Urfa Haberleri Haleplibahçe’deki Projelerin 2013 Yılında Tamamlanması Hedefleniyor

Haleplibahçe’deki Projelerin 2013 Yılında Tamamlanması Hedefleniyor

Şanlıurfa Belediyesi Haleplibahçe, içerisinde yürüyüş yolları, anfi tiyatro alanı ve birbirinden estetik sanat yapılarının yer alacağı 120 dönümlük alanda park yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2013 Pazartesi 07:03
Haleplibahçe’deki Projelerin 2013 Yılında Tamamlanması Hedefleniyor

Haleplibahçe’de Kültür Turizm Bakanlığına belediyenin tahsis ettiği 60 dönümlük alanda müzelerin de tamamlanmasıyla o bölgenin Şanlıurfa’nın cazibe merkezi olacağını dile getiren Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba, hemen yan tarafında Kızılkoyun mağaralarının da ortaya çıkartılmasıyla Balıklıgöl platosunun daha güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi.

Şanlıurfa’da, geçen Ağustos ayında temeli atılan Mozaik Müzesi’nin inşaat çalışmaları devam ettiğini hatırlatan Fakıbaba, “Arkeoloji Müzesi, Edessa Mozaik Müzesi ve iki müze arası Arkeo Park’ın oluşturulacağı Haleplibahçe’deki bu projelerin, 2013 yılında tamamlanması hedefleniyor. Mevcut arkeoloji müzesinin 10 katı büyüklüğünde 25 bin metrekarelik kapalı alanda 3 katlı Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi, Haleplibahçe’de ortaya çıkan mozaiklerin yerinde sergilenecek. Belediyemizin de burada Arkeoloji Araştırma Merkezi ve Çok Amaçlı Tanıtım Merkezi, Amfitiyatro, Kültür ve Sanat Merkezi, Hediyelik eşya reyonları, kafeterya, rekreasyon alanı ve otopark projeleri yer alıyor.”dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık