Ana Sayfa Urfa Haberleri HALFETI BELEDIYESI'NDEN SOMA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

HALFETI BELEDIYESI'NDEN SOMA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Soma’da gerçekleşen olay bir kaza değil katliamdır. Soma’da gerçekleşen faciada yüzlerce işçi kardeşimizi kaybettik, yüzlercesi halen madende. Acılı ailelerimize başsağlığı yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hala madende olan işçi kardeşlerimizi umutla bekliyoruz.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2014 Perşembe 08:25
HALFETI BELEDIYESI'NDEN SOMA İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Madenlerde, fabrikalarda, tersanelerde yaşanan ölümlere kader diyenler bu katliamın sorumlularıdır.

Sorumlu ortadadır. Meclis Kürsülerinde AKP’yi işçi düşmanı gösteremezsiniz diyerek her ölümün ardından kader diyerek üzerini örtmeye çalışanlar yüzlerce işçinin katilidir.

AKP aç gözlü sermayenin karı için tüm alanlarda özelleştirme ile azgın sömürünün önünü açtı. Kamu işletmelerini bir bir özelleştirdi. Işçilerin tüm güvenceleri elerinden alındı. Özelleştirilen madenlerde daha çok sömürü ve kar elde edilip, bir avuç sömürücü işçinin emeği ve kanı üzerinden zenginleştirildi. .

Yapılması gereken açıktır. Bir saniye bile beklemeden istifa etmektir.

Daha önceki madenci katliamlarını sözleriyle ve icraatlarıyla aklayanlar, iş güvenliği yasasıyla iş yerindeki denetimleri bile özelleştirenler Soma Katliamı’nın failidir ve hesap vermelidir.

AKP’nin uyguladığı tüm katliamcı politikalara karşı halkımız tepkilerini ortaya koyup ‘yeter artık dur’ demeli mücadeleyi her alanda yükselterek sessiz kalınmamalıdır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık