Ana Sayfa Urfa Haberleri HALFETİ DÜNYA TURİZMİNE AÇILMALI

HALFETİ DÜNYA TURİZMİNE AÇILMALI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve beraberindeki daire başkanları ile Halfeti merkez ve mahalleleri ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:01
HALFETİ DÜNYA TURİZMİNE AÇILMALI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve beraberindeki daire başkanları ile Halfeti merkez ve mahalleleri ziyaret etti.

Başkan Güvenç ve beraberindekiler ilk olarak Eski Halfeti'yi ziyaret etti, esnafın taleplerini dinledi. Daha sonra merkez mahalle muhtarları ile bir araya gelen Başkan Güvenç, onlarla sohbet etti, ilçede yapılması gerekenler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Başkan Güvenç, Halfeti'nin son yıllarda turizm yolunda ciddi adımlar attığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçeye ciddi yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımların devam ettiğini vurgulayan Başkan Güvenç, amaçlarını Halfeti'yi turizm de dünya listesine almak olduğunu belirtti.

İlçede bulunan Marina'yı Valilikten devr aldıklarını aktaran Başkan Güvenç, şunları söyledi:

"Arabalı vapur seferleri karşıdan buraya başlayacak. Teklerimiz bitti ve iskeleyi yapıyoruz şimdi. Toplamda 45 bin metre kare parke taşı yapıyoruz. Sahil düzenlemesi için bir proje yaptırdık hala devam ediyor. Var olan asma köprü pek sağlam değil onun arka tarafından bir yürüyüş yolu yapacağız. Valilikten aldığımız tesisi marinayı da hizmete açacağız. Bizim tek bir derdimiz var Halfeti'nin dünya turizmine açılmasıdır."

Başkan Güvenç, toplantını ardından Büyükşehir belediyesi Sosyal Tesisleri ziyaret etti çalışmalar konusunda yetkililerden bilgi aldı.

Güvenç, daha sonra Gürlüce ve Gözeli Mahallesi'ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Güvenç, onların taleplerini dinledi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star