Ana Sayfa Urfa Haberleri Halfeti'de Tekneyle Gelin Getirdiler

Halfeti'de Tekneyle Gelin Getirdiler

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde oturan gelin, Birecik Barajı'nın yapımı nedeniyle bir kısmı sular altında kalan ŞanlıUrfa'nın Halfeti ilçesinde yapılan düğününe tekneyle getirildi.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 21:54
Halfeti'de Tekneyle Gelin Getirdiler
Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde oturan gelin, Birecik Barajı'nın yapımı nedeniyle bir kısmı sular altında kalan ŞanlıUrfa'nın Halfeti ilçesinde yapılan düğününe tekneyle getirildi. 

Halfeti'ye bağlı bir köyde çiftçilik yapan Cuma Kılınç, bir yakını aracılığıyla Gaziantep'in Yavuzeli ilçesine bağlı Elif beldesinde yaşayan Göce Sarıkaya ile tanıştı. Bir süre önce nişanlanan çiftin düğünü Halfeti'de yapıldı. 

Damadın ailesi 150 kilometre mesafedeki beldede yaşayan gelini, Birecik Baraj göleti üzerinden bir tekneyle getirmeye karar verdi. Bunun üzerine kiralanan tekneye alınan gelin arabası ve damadın yakınlarının bulunduğu minibüs, 20 dakikalık tekne yolculuğunun ardından beldeye geçerek gelinin evine gitti. 

Aynı tekneyle Halfeti'ye dönen çift, gelin arabasıyla ilçe merkezinde tur attıktan sonra düğün evine geçti. 

Damadın babası Süphan Kılınç, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, sınır komşusu olan iki ilçenin arasındanBirecik Barajı'nın inşası nedeniyle baraj göletinin girdiğini söyledi. 

Bu durumun ilçeler arasında ticaretin yanı sıra düğün ve taziyesi olan vatandaşların işlerini zorlaştırdığını ifade eden Kılınç, şunları kaydetti: 

"Karayoluyla gitmiş olsak 150 kilometrelik yolu katetmemiz gerekecekti. Üstelik daha çok zaman alacak ve masraflı olacaktı. Bunun yerine bir tekne kiraladık. Gelin arabası ve yakınlarımızın bulunduğu minibüsle gelinimizin ailesinin bulunduğu beldeye gittik. Yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuğun ardından gelini alarak ilçemize döndük." 

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık