Ana Sayfa Ekonomi HALFETİ’NİN İLK KONUK EVİ

HALFETİ’NİN İLK KONUK EVİ

Yöre insanının Güneydoğu’nun Bodrum’u olarak adlandırdığı Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinin ilk resmi konuk evi hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2012 Pazar 03:01
HALFETİ’NİN İLK KONUK EVİ
Bir bölümü Birecik Göl aynası altında kalan Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi Fırat Nehri, Tarihi Mekanları ve doğal görüntüsü ile Akdeniz sahillerini aratmıyor.  Turizm sezonun başlaması ile birlikte Güneydoğu’nun Bodrum’u diye anılan Halfeti ilçesine Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden insanlar gelmeye başladı.

Saklı Cennet Halfeti’nin ilk resmi konuk evi Socrates Antik Konukevleri de hizmete girdi. Socrates Antik Konukevleri Koy’a sıfır odaları ile gecelik konaklamak isteyen konuklarına  tarih içinde ferah bir yaşam alanı sunuyor. Socrates Antik Evleri Mağara oda, Bahçe oda, seçenekleri ile Tv, Buzdolabı, Klimalı odaları ile de misafirlerine her türlü konforu yaşatıyor.

Tarihi konakta misafirlerini Şanlıurfa misafirperverliği ile ağırlayan Socrates Antik Konukevleri İşletmecisi Mehmet Mızraklı ‘Tarihi ve konforu Şanlıurfa ve Halfeti misafirperverliği ile yaşamak isteyen herkesi Konuk Evlerimize bekliyoruz’ dedi. Mehmet Mızraklı ‘Dünya’da Siyah gülün yetiştiği tek yer olan Doğal güzellikleri ile ünlü ‘Saklı Cennet’ Halfeti ilçesinin Türkiye’nin en gözde tatil yörelerini aratmadığını söyledi. Mızraklı, Halfeti’ye ilk defa gelen insanların Halfeti’deki güzelliği görünce Halfeti’den ayrılmak istemediklerine dikkat çekerek, İlçeye gelen insanların mutlu ayrılması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerine işaret etti.

Halfeti Socrates Antik Konukevleri işletmecisi Mehmet Mızraklı açıklamasında şunları söyledi; “Halfeti siyah gülüyle, mikro klima özellikleri gösteren havasıyla, endemik bitkileriyle çok değerli bir yer. Bu değeri ülkemize ve dünyaya tanıtmak için Kaymakamlığımız çaba sarf ediyor. Şanlıurfa’mız kadim bir şehir. Geçmişte bilimin, medeniyetin merkezi olmuş büyük bir potansiyeli olan şehir. Doğrusu bu potansiyel bizi heyecanlandırıyor

Halfeti’de mikro klimanın özellikleri gösteren havasıyla, endemik bitkileriyle turizmin, su sporlarının cazibe merkezlerinden biri olmaya aday bir potansiyelimiz. Bizde bu değere katkı sağlamak adına, İlçenin ilk resmi Konukevini hizmete sunduk. Müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına yoğun çaba sarf ediyoruz. Konukevimiz çok tarihi bir yapıya sahip. Konukevi’mizde Güler yüzlü tecrübeli personelimiz, tüm misafirlerimizin hizmetinde 24 saat hazır bulunmaktadır. Misafirlerimiz daha kapıdan lobiye girer girmez kendisini sıcak bir ortamda hissediyor. Ayrıca Konukevimiz, kendisini sürekli yenileyen anlayış ve yaklaşımıyla konaklama kelimesine yeni bir boyut getirdiğimizi görebilirsiniz.’ Dedi.
Kaynak: medyaurfa.netYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Şanlıurfa hayvancılıkta öne çıkacak

Kurumsal

İçerikYukarı Çık