Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Halı Sahaya Asılan Pankart, Polis Tarafından İndirildi

Halı Sahaya Asılan Pankart, Polis Tarafından İndirildi

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından üniversitenin değişik bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu takımlar arasında halı saha futbol turnuvası düzenledi.

Giriş Tarihi: 12 Mart 2013 Salı 09:59
Halı Sahaya Asılan Pankart, Polis Tarafından İndirildi

Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi Öğrenci Derneği tarafından üniversitenin değişik bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu takımlar arasında halı saha futbol turnuvası düzenledi. Futbol turnuvasına; geçen yıl eğitim gördüğü üniversite kampusunda Abdullah Öcalan'ın Suriye'den çıkışının yıldönümünde protesto amacıyla üzerine tiner döküp kendini yakarak yaşamına son veren Serdar Yektaş'ın adı verildi. Turnuvanın yapıldığı hala sahaya asılan ve üzerinde Serdar Yektaş'ın fotoğrafının bulunduğu pankart, örgüt propagandası içerdiği gerekçesiyle polis tarafından indirildi.

Harran Üniversitesi Öğrenci Derneği (HÖDER) tarafından 'Serdar Yektaş Futbol Turnuvası' düzenledi. 48 takımın mücadele edeceği turnuva için Sırrın Mahallesi'ndeki halı sahaya gelen öğrencilerin maça başlamasına polis tarafından izin verilmedi. Sivil polisler, halı sahanın tellerine asılan ve üzerinde geçen yıl Öcalan'ın Suriye'den çıkarılışının yıldönümü olan 9 Ekim'de kampusta kendisini yakarak yaşamını yitiren Serdar Yektaş'ın fotoğrafının bulunduğu, 'Serdar Yektaş Futbol Turnuvası' yazılı pankartın indirilmesini istedi.

Bu talebe olumsuz yanıt veren öğrenciler ile polis arasında kısa süreli tartışma çıktı. Bunun üzerine polisler, ailenin talebi ile savcılığın karar aldığını ve örgütsel propaganda kapsamında değerlendirildiği için pankartın indirileceğini açıkladı. Polisler, öğrencilere yaptığı açıklamanın ardından tellerden söktüğü pankarta el koydu.

Pankartın kaldırılması nedeniyle gecikmeli olarak karşılaşmalara başlandı. Öğrenciler arasındaki maçların 18 Mart'a kadar süreceği ve şampiyon olan takımın turnuva kupasına sahip olacağı bildirildi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık