Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Siyaset Halil Polat'tan Liste İsyanı..

Halil Polat'tan Liste İsyanı..

TADEF Stratejik Tarımsal Araştırmalar Merkezi Başkanı Halil Polat genel seçimlere katılmak için ara verdiği Federasyondaki faaliyetlerine bıraktığı yerden devam edeceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2011 Salı 05:55
Halil Polat'tan Liste İsyanı..
Tarım Federasyonu Genel Sekreteri ve TADEF Stratejik Tarımsal Araştırmalar Merkezi Başkanı Halil Polat genel seçimlere katılmak için ara verdiği Federasyondaki faaliyetlerine bıraktığı yerden devam edeceğini bildirdi.

Polat “ millete hizmet illa da siyasette değil, her sahada hizmet imkanı vardır. Tüm  Güneydoğu illerini içine alan bir sivil toplum kuruluşu oluşturmaktayız.  Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyuyla  paylaşacağız. Kuruluşun merkezi Şanlıurfa olacaktır” dedi. Aday adaylık sürecini de değerlendiren Polat “ Madem onun öğrencisini, bunun dernek arkadaşını, şunun kontenjanını, bilmem kimin komisyon arkadaşını, kimin kuyumcusunun damadını listeye alacağınız önceden belliydi; temayülü, mülakatı formalite olarak yapmaya ne gerek vardı? Seçim sürecinde Şanlıurfalıların haklı tepkisine aykırı bir davranış içinde olamayacağım.Dört ve üstü milletvekili çıkaran illere baktığımızda il teşkilatından en azından bir-iki kişinin olduğunu görüyoruz.Şanlıurfa teşkilatından kimsenin listede yer almaması anlamlıdır. Diğer illerin listeleri oy potansiyeli olan kişilerden, o ilin yetiştirdiği üst düzey bürokratlardan ve il teşkilatından oluşturulduğunu ancak Şanlıurfa için bu kriterlerin kullanılmadığını görüyoruz. Düşündürücü bir durumdur” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Bakanlar Özhaseki ve Fakıbaba Şanlıurfa'da Buluştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık