Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HALİLİYE BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Haliliye Belediye Meclisi Eylül Ayı ilk oturumu dün gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2015 Salı 03:59
HALİLİYE BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI İLK OTURUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İlk oturumda dikkat çeken detaylar arasında Başkan Fevzi Demirkol’un oturumu kapatırken ilettiği barış mesajı, Suriyeli sığınmacıların durumuna dair araştırma teklifi ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak Üye Mehmet Selim Polatkan’ın atanması yer ald.

MECLİSDEN DAİMİ BARIŞ TEMENNİLERİ YÜKSELDİ

Haliliye Belediye Meclisine Başkanlık Yapan Fevzi Demirkol son olarak geçen akşam saatlerinde yaşanan saldırı sonucu şehit olan askerlerimize başsağlığı diliyor ülkemizde yaşanan olayların biran önce son bulmasını temenni ediyorum. Demirkol konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bölgemizde yaşanan sıcak gelişmeler sonucunda, Dağlıca Karakolu’nda yapılan saldırı neticesinde şehit haberleri var. Bölgemizde bu tip, ölümler ve insan hayatına kasteden faaliyetlerin bir an önce son bulmasını bu hususta hayatını kaybedenlere Cenab-ı Hakk’tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Ve en kısa zamanda ortakça yaşama arzusunun ön plana çıkarılarak, hepimizin kardeş olduğunun özellikle yayılmasını temenni ediyoruz.

SIĞINMACILARIN YAŞADIKLARI KOMİSYONCA ARAŞTIRILACAK

 Meclis Eylül Ayı’nın ilk oturumunda ayrıca, botlarla deniz yolu aracılığı ile Avrupa’ya geçmeye çalışan Suriyeli Sığınmacıların yaşadıkları duruma dair meclis teklifini gündeme taşıyarak oylamaya sundu. Öneride şu ifadeler yer aldı: “ Ortadoğu’da baş gösteren olaylardan dolayı ülkemize gelen ve ülkemiz üzerinden Avrupa’nın çeşitli ülkelerine geçmek için illegal yollara başvurmak zorunda kalan mültecilerin durumları ortadadır. Başka çocukların cesetlerinin kıyıya vurmaması gayesiyle konunun meclisimiz tarafından araştırılarak, rapor halinde sunulmasını arz ederiz.” Ortak Yaşam ve Kültürel Uyum Komisyonu’na havale edilen öneri oy birliği ile kabul edildi.

 YENİ BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET SELİM POLATKAN OLDU

 Ayın ilk oturumunu Haliliye Belediyesi’nin yönetim kadrosuna dair bir haberle tamamlayan Demirkol, bu haberde son olarak Belediye Meclis üyelerinden Mehmet Selim Polatkan’ın, Belediye Başkan Yardımcısı olarak atandığını belirtti. Polatkan’ın genç ve dinamik yapısından istifade edeceklerini belirten Demirkol ayrıca kararın Haliliye için hayırlı olmasını diledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık