Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

HALİLİYE BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yeni kurulan Haliliye İlçe Belediyesi, 30 Mart yerel seçimler sonrası meclis başkanı, vekilleri, komisyon üyeleri ve katiplerini seçerek meclisteki ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2014 Çarşamba 11:19
HALİLİYE BELEDİYESİ İLK MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis salonunda gerçekleşen Haliliye Belediyesi Nisan Ayı meclis toplantısı ilk oturumu tam kadroyla gerçekleşti. 34 meclis üyesinin katıldığı ve Meclis Başkanlığını Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'un yaptığı ilk meclis toplantısında, birlik ve beraberlik mesajları verildi. Gerçekleşen ilk toplantı, alınan yoklama ile başlayıp, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol açılış konuşmasında, "Haliliye Belediyesi ilk kurulduğu için bizler de ilk belediye meclis üyesi olduğumuz için tarihe geçeceğiz. Bir yerel seçimi geride bıraktık. 30 Mart geride kaldı, biz de bugün parti rozetimizi çıkartarak Haliliye'nin hizmetinde olacağız. Tüm belediye meclisimizle, çalışanlarımızla örnek bir belediyecilik, örnek bir kardeşlik, örnek bir dayanışma sergileyeceğimize kanaatim tamdır. Bu hususta meclis üyelerimizin tamamının görüşünün de ayrı doğrultuda olduğunu ve çalışmalarımıza her zaman olumlu katkı sunacaklarını şimdiden umut ediyorum ve çalışmalarını şimdiden takdir ediyorum. Bizim niyetimizi hakka hizmet etmek, Haliliye'ye hizmet etmek. Hepimizin niyeti de bu olduğunu göre, inşallah faydalı, iyi insanlarımızın kardeşlik içinde, barış içerisinde huzur içerisinde hizmet edeceğiz. Güvenli bir Haliliye'de herkesin birbirini sevdiği, herkesin birbirine saygı gösterdiği bir belediyemiz ve belediye meclisimiz olacaktır" dedi.

Başkan Demirkol'un yaptığı konuşmanın ardından, bir diğer gündem maddesine geçildi. Bu gündem maddesinde ise, gerekli komisyonlar oluşturularak, meclis üyeleri görevlendirildi. İlk olarak, Haliliye Belediyesi Meclis Başkan Vekilleri seçildi. Gizli oylama ile yapılan başkan vekili seçiminde, meclis üyeleri Abdurrahman Beyaz ve Ali Doğan Başkan vekilleri seçildi. Gizli oylama ile devam eden komisyon seçimlerinde meclis katipleri seçildi. Meclis üyeleri Müslüm Yüksel, Erdal Deniz (Asil), Hasan Kaya ve İhsan Akyüz Gücüyetmez (yedek) olarak meclis katipleri olarak belirlendi. Feyat Akbaş, Emin Coşkun ve Abdulkadir Bağış'ta encümen üyeleri olarak seçildi. Gizli oylamanın ardından açık oylamaya geçildi. Plan bütçe komisyonu, Emir Elden, İbrahim Felhan, Ali Veziroğlu, Mehmet Felhan Karaçizmeli ve İsmail Güneş'ten oluşurken, Kadın ve Aile Komisyonu'nda Hande Çankaya, İhsan Akyüz Gücüyetmez, Hasan Kaya ve Sema Aişeoğlu yer aldı. Sosyal Hizmetler ve Engelliler komisyonu: İmam Fidanoğlu, Halil Ataş ve Mehmet Toprak seçildi. Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu'nda ise Mehmet Keskin, Mahmut Saatçi, Abdulkadir Altundağ görev yapacak. Alınan bu kararlar ile birlikte her ay düzenlenmesi gereken toplantının günü ve saati, belirlendi. Haliliye Belediye Meclisi artık bundan böyle, her ayın ilk Pazartesi günü saat 14.00'da toplantılarını düzenleyecek. Haliliye Belediyesi Meclisinin tatil ayı ise Ağustos olarak belirlendi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star