Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİNİ OLİMPİYATLARA HAZIRLIYOR

HALİLİYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİNİ OLİMPİYATLARA HAZIRLIYOR

Haliliye Belediyesi; Türkçe, Matematik ve Zeka Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik çalışma başlattı.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 05:17
HALİLİYE BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİNİ OLİMPİYATLARA HAZIRLIYOR

İki aşamalı olarak ve ilk aşaması kent genelindeki 8’inci sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen deneme sınavı sonunda öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Türkçe, Matematik ve Zeka (TMZ) Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik iki aşamalı deneme sınavı çalışması yaptı. TMZ deneme sınavı için 13 ilçedeki toplam 499 ortaokulda öğrenim gören 8’inci sınıf öğrencilerinden üç isim okul yönetimleri tarafından belirlendi. Toplam 1497 öğrencinin katılımıyla ilk aşaması gerçekleştirilen deneme sınavının ikinci aşamasına 13 ilçenin ilk 10’una giren öğrenciler katılabilecek.

130 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek ikinci aşama sınavı ise 12 Nisan 2016 Salı günü yapılacak. İkinci aşamadaki sınavda da dereceye giren ilk 5 öğrenciye Haliliye Belediyesi tarafından hediyeler verilecek. TEOG ve TÜBİTAK Ulusal Olimpiyatları’na hazırlanan öğrencilere yönelik yapılan sınavların soruları ise kentte oluşturulan komisyonlarca hazırlandı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık