Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE BELEDİYESİ'NDE TORBA YASA YÜRÜRLÜKTE

HALİLİYE BELEDİYESİ'NDE TORBA YASA YÜRÜRLÜKTE

Haliliye Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren Torba Yasa’yla ilgili çalışmalarını tamamlayarak uygulamaya başladı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 06:38
HALİLİYE BELEDİYESİ'NDE TORBA YASA YÜRÜRLÜKTE

Halk arasında “Torba Yasası” olarak bilinen “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ve diğer bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması” hakkındaki kanun yürürlüğe girdi.  Haliliye Belediyesi, vatandaşların başta vergi borçları olmak üzere tüm borçlarını yapılandırıyor. 2 ay sürecek yapılandırma kapsamında başvurular, 01.10.2014 gününden itibaren başladı. Haliliye Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; 31.12.2013 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmeyen emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacaklarını ödemeyen vatandaşların yazılı dilekçe ile Haliliye Belediyesi Mali Hizmetlere bağlı Emlak Servisi’ne müracaatta bulunması istendi.

 

Yasadan yararlanarak borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep edecek olan vatandaşların yasa gereği 01.12.2014 tarihine kadar bizzat müracaat etmeleri gerekiyor. Borçlarının tamamını peşin olarak ödemek isteyenler için kısa adı Yİ/ÜFE olan Toptan Eşya Fiyat Endeksi ve Üretici Fiyat Endeksi’ne göre borç düzenlemesi yapılacak.

 

Borç yapılandırmada peşin ödeme seçeneğinin yanı sıra taksitli ödeme seçeneği de mevcut. Taksitle borçlanma talebinde 6, 9, 12, 18 ay taksit seçenekleri sunulurken, yasaya göre her taksit tutarı arasındaki süre ise 2 ay olarak belirlendi. Böylelikle borç yapılandırması 3 yıla yayılabilirken taksit ödemelerinde de kat sayılara göre düzenleme yapılacak.

 

Belirtilen süre içerisinde borç yapılandırma amacıyla Haliliye Belediyesi’ne başvurulmaması halinde borçlular hakkında icra takibi yapılacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık