Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN GIDA DENETİMİ

HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN GIDA DENETİMİ

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı personeller, ilçe genelinde devamlılığını sürdürdüğü denetimlerine Bahçelievler Bölgesi’nde devam etti.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 10:22
HALİLİYE BELEDİYESİ’NDEN GIDA DENETİMİ

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerine ara vermeden devam ediyor. Zabıta ekipleri, market, kasap, fırın, unlu muameleleri ve lokantaları denetledi. Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlere Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne bağlı Gıda Kontrol Ekipleri de katıldı.

 Ekipler, bölgedeki kasap, market, lokanta, unlu mamul ve fırınları denetleyerek yasal zorunlulukların uygulanıp uygulanmadığını tespit etti. Fırınlarda yapılan incelemelerde ekmek gramajlarını ve hijyen şartlarını inceleyen ekipler,  lokantaları da hijyen şartlarına uyup uymadıklarını kontrol etti.  Lokantalarda sıkı denetim yapan ekipler uygun koşullarda bekletilmeyen 10 kilogram et ile 8 kilogram sucuğa el koydu.

Ekipler, denetim yaptığı bir fırına ise daha önce uyarılmasına rağmen bacada bulunan su filtresini çalıştırmadığı için cezai işlem uyguladı. Haliliye Belediyesi Zabıta ekipleri ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri hijyen şartlarına uyan iş yeri sahiplerini tebrik etti.  Denetimleri vatandaşların sağlığı için yaptıklarını aktaran ekipler hijyen şartlarına uygun çalışmaya devam etmelerini istedi.  Haliliye Belediyesi ilçe sınırlarında yer alan tüm işletmelerde denetimlerini tamamlayarak halk sağlığı ve güvenliğini korumayı amaçlıyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-12-30 15:14:37SEYİT KANTAR

    DENETİMLER İYİ BİMİ DENETLERSENİZ İYİ OLUR LİMON 1 KĞ DİYE SATILIYOR AMA 1 KĞ DAN AZ ÇIKIYOR İYİ ÇALIŞMALAR

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star