Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE İLÇESİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI

HALİLİYE İLÇESİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI

Şanlıurfa’da genelde yaz mevsiminde yapılması beklenen yol yapım çalışmaları Haliliye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Devteşti, Ahmet Yesevi, Konuklu Mahalleleri ile Gürcütepe bölgesinde başlattığı yol, parke ve berkitme yol yapım çalışmaları başlatıldı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2014 Perşembe 15:26
HALİLİYE İLÇESİNDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI

Devteşti Mahallesi'nde, imar planına göre yol olarak belirlenmiş alanlarda alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından geçen ay başlayan yeni yol yapım çalışmaları hız kesmeden sürüyor. Haliliye Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü'nce açılan yeni yol hatları, tamamlanan alt yapı faaliyetleri ile birlikte ilk olarak stabilize olarak kullanıma açılacak. Haliliye İlçesi'nin trafik ağını genişletmek için çalışmaların devam ettiği bölgelerde, alt yapısı tamamlanacak mahallelerde yol açma çalışmalarına da devam edilecek. Yol ağı itibariyle Türkiye'nin en büyük ilk 10 ili arasında bulunan Şanlıurfa'da özellikle Haliliye İlçesi'nde açılan yeni yolların, kentin ana arterlerinde artan trafik yoğunluğunu da azaltması bekleniyor.

  Yol yapım çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, "Bu yollar kentin çehresini değiştireceği gibi, Haliliye İlçemizin de gelişmesi, yerleşim alanlarının yayılımı ve ulaşım rahatlığı için çok önemli olduğunu belirterek konuşmalarını şöyle sürdürdü.

 

 

YORUMLAR
  • yorum2014-12-11 19:20:53izzettin şikak

    keşke doğalgaz çekildikten sonra kilit taşı döşenseydi

  • yorum2014-12-11 15:55:47erkek

    Ahmet Yesevi de ikamet ediyorum.Yazın sinek ve sivri sinekten, kışın yani şuan çamurdan geçilmiyor. Ben mi görmüyom yada dalga mı geçiyorsunuz?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star