Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE'DE AĞAÇLARA KUŞ YUVASI

HALİLİYE'DE AĞAÇLARA KUŞ YUVASI

Haliliye Belediyesi, doğal yaşama katkıda bulunmak, kuşların yumurtalarını daha güvenli şekilde koruması sağlaması amacıyla ilçenin dört bir yanındaki ağaçlara ahşap kuş yuvaları yerleştiriyor.

Giriş Tarihi: 25 Mayıs 2016 Çarşamba 06:29
HALİLİYE'DE AĞAÇLARA KUŞ YUVASI

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un ‘Yemyeşil bir Haliliye’ ilkesi ile çalışmalarını her alanda sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan parklara kuş yuvaları yerleştirmeye başladı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırlarında bulunan parklardaki ağaçlara kuşların kendilerini güvende hissedebileceği ve yumurtalarını rahatlıkla koruyabileceği kuş yuvaları monte ediyor. İnsan elinin ulaşamayacağı noktalara konulan kuş yuvalarıyla, kuşların keskin hava geçişlerinden korunması da amaçlanıyor.

 

İlk olarak Ali Şelli Parkı’nda konulan kuş yuvaları, ilçe genelindeki tüm parklarda uygulanacak. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kendi marangozhanesinde imal edilen kuş yuvaları, ekolojik dengeye de katkı sağlıyor. Kuş yuvaları bir yandan kuşlar için uygun yaşam alanı oluştururken, diğer yandan da görsel olarak parklara güzel bir görünüm sağlıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık