Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE'DE PARKLAR VATANDAŞLARIN YAŞAM ALANI

HALİLİYE'DE PARKLAR VATANDAŞLARIN YAŞAM ALANI

Haliliye Belediyesi, vatandaşların vakit geçirmek amacıyla kullandığı parklarda çeşitli yeni uygulamalara gitti.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2015 Perşembe 07:49
HALİLİYE'DE PARKLAR VATANDAŞLARIN YAŞAM ALANI

İlçe sınırları içerisinde bulunan parklara akvaryum, spor aletleri ve oyun grupları kuran Haliliye Belediyesi, parkları yaşam alanına dönüştürerek, vatandaşlara daha yaşanılabilir bir Haliliye sunuyor.

Haliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelinde bulunan 140 parkın bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Vatandaşların vakit geçirmek amacıyla uğrak mekanları arasında bulunan bu parkların daha düzenli ve temiz olmasını hedefleyen Haliliye Belediyesi, bu kapsamda hummalı çalışmalar gerçekleştiriyor.

Vatandaşlara sunulan hizmet kalitesini her alanda en üst düzeye çıkartan Haliliye Belediyesi, park ve bahçeler konusunda da bu vizyonunu sürdürüyor. Parkları yaşam alanına dönüştürmeyi hedefleyen Haliliye Belediyesi, Ali Şelli ve Arap Hoca parklarında örnek bir uygulamaya gitti. Parklara akvaryumlar monte ederek, içlerine 'Japon' türü balık yerleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bu çalışmayla Haliliye halkına kentte ilk defa uygulanan bir hizmet sundu. Ali Şelli Parkı'na yaptırılan süs havuzu da sunulan hizmetlerden biri. Akşam saatlerinden itibaren ışıklandırması çalıştırılan süs havuzu, görsel şölen oluşturuyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü; ilçe genelindeki parklara monte ettiği çocuk oyun gruplarıyla çocukların boş zamanlarında vakit geçirmesine fırsat oluştururken, yine parklara kurulan spor aletleriyle de vatandaşların sağlıklı şekilde spor yapmasına olanak sağlıyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-08-22 06:29:17Urfalı Vatandaş

    Ahmet Yesevi Mahallesinde 80 dönümlük park alanımız olmasına rağmen kaç yıldır herhangi bir çalışma yapılmıyor. Belediyeye bu konuyla ilgili defalarca mail atmama rağmen bir sonuç alamadım. Urfa halkına bir parkı yapamayan Belediyeyi kınıyorum ve Eski Başkanımızı tekrardan göreve gelmesini istiyorum

  • yorum2015-08-21 06:46:31ahmet us

    beyler birazda Şairnabi Mahallesi, Bamyasuyu Mahallesindeki geliş güzel açılan dükkanların kontrolunu yapın, çevre kirliği hemde gürültü kirliği vermektedir. biran önce bunların şehirin dışına taşırsanız iyi olur, ayrıca bu bahsettiği mahallede doğru dürüst çocuk oyun alanları ve spor komplexsi yok, bunların biran önce temin edilmesi gerekir aksi takdirde çocuklarımız çok kötü alışkanlıklar edinirler.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık