Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE’DE SİNEKSİZ BİR YAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

HALİLİYE’DE SİNEKSİZ BİR YAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Haliliye Belediyesi, sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışmalarının en önemli dönemi olan larva dönemindeki çalışmalarını aralıksız devam ettirerek, vatandaşların sineksiz bir yaz geçirmesini hedefliyor.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe 03:45
HALİLİYE’DE SİNEKSİZ BİR YAZ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, vektörlerle mücadelenin en önemli safhası olan larva döneminde, çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. Larva ve uçkun mücadelesinde ekipler, 32 merkez ve 137 kırsal mahalledeki çalışmalarına planlı şekilde devam ediyor.

Ekipler; larva döneminde sürdürdüğü çalışmayla vektörlerin üreme alanlarını kontrol altına alıyor.  2016 yılı bahar ve yaz döneminde vektörlerin yol açacağı hastalıkların önüne geçilmesi ve vatandaşların rahat yaşam koşulları içerisinde zaman geçirebilmelerini hedefleyen Haliliye Belediyesi; ilçe genelindeki rögarlar, çöp konteynerleri, dere kenarları, apartman bahçeleri, apartman bodrumları ve süs havuzlarında ilaçlama yapıyor. Çalışmalar ilaçlama yapılacak ortamın uygunluğuna göre sıcak sisleme veya sırt atomizeri ile gerçekleştiriliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık