Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE'DEKİ ASANSÖRLER DENETLENECEK

HALİLİYE'DEKİ ASANSÖRLER DENETLENECEK

Haliliye Belediyesi, ilçe sınırlarındaki iş merkezi ve apartmanlarda bulunan asansörlerin denetlenmesi için TMMOB Makina Mühendisleri Odası ile protokol imzaladı.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2014 Perşembe 13:35
HALİLİYE'DEKİ ASANSÖRLER DENETLENECEK

Haliliye Belediyesi Başkanı Fevzi Demirkol'un makamında gerçekleştirilen protokol törenine Makina Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği'nden Celal Atilla Meral ve Nuriye Göçer Aytar ile Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Faik Demir katıldı. Başkan Demirkol ile Makina Mühendisleri Odası temsilcisi arasında imzalanan protokolle; ilçe sınırlarında bulunan apartman veya iş merkezlerindeki asansörlerin yıllık kontrollerinin sağlanması, hizmete uygun olmayan asansörlerin belirlenerek kullanıma durdurulması ve yeni yapılacak binalarda asansör standartlarının uygunluğunun tespit edilmesi sağlanacak.

 

Vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla böyle bir protokole imza attıklarını ifade eden Başkan Demirkol, "İnsan güvenliğini önemsiyoruz. İnsan hayatı bizim için çok önemli, bu anlamda güvenliğin sağlanması için çabalarımız var. Asansörler, gerekli kontrolleri sağlanmadığı takdirde büyük felaketlere yol açabiliyor. Bizde bu anlamda ilçe sınırlarımız içerisindeki binalarda bulunan asansörlerin uygunluğunun kontrol edilmesi ve eksikliklerin tespit edilmesi için Makina Mühendisleri Odası ile böyle protokol imzaladık." dedi.

YORUMLAR
  • yorum2014-12-06 08:23:57urfalı

    para gelecek yere imza atılır allah aşkına bu başkan geldigi günden beri baglarbaşı devteşti ahmet yesevi mah ne degişti

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star