Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE’DEKİ KAÇAK KAT FAZLALARI YIKILDI

HALİLİYE’DEKİ KAÇAK KAT FAZLALARI YIKILDI

Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, ilçe genelinde sürdürdüğü çalışmalar kapsamında tespit ettikleri kaçak kat fazlasını durdurdu.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2015 Perşembe 16:14
HALİLİYE’DEKİ KAÇAK KAT FAZLALARI YIKILDI

Haliliye Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı 6 ekip günlük olarak inşaatların yoğun olduğu bölgelerde kontrollerini sürdürüyor. Kontrollerin yanı sıra imara aykırı kat çıkmak isteyenlere de müdahale ediyor. Yapılan kontroller kapsamında bugün Devteşti Mahallesi 2150 ve 2181. Sokak’ta denetimlerini sürdüren ekipler, iki apartmanda izinsiz olarak kat yapıldığını belirledi. İmar izni olmadan kat çıkıldığını gören ekipler bunun üzerine, yapım aşamasında olan kat fazlasına müdahale etti. Kat fazlası duvarların örülmesini engelleyen ekipler, inşaat malzemelerine de el koydu. Her iki apartmanda da yapım aşamasında olan kolon direkleri söküldü. Kaçak kat fazlasının yıkılması yaklaşık 1 saat sürdü. Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bölgelerde yaptığı denetimlerde kat hakkı bulunan ve kat çıkmak isteyen vatandaşlara da yapması gereken yasal işlemler konusunda ise bilgi veriyor.

YORUMLAR
  • yorum2015-11-06 12:42:19şanlı kentli

    haliliye ilçesi 66.sok ta ve yan sokaklarda seçim olması nedeniyle ve kurban bayramı tatilerinde fazla katlar yapılıyor diye ihbarda bulunduk belediyeden gelen olmadı eyer yasak deyilse bu sokaklar bende kat çıkacam..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star