Ana Sayfa Urfa Haberleri HALİLİYE'DEN KOSOVA'DA İFTAR SOFRASI

HALİLİYE'DEN KOSOVA'DA İFTAR SOFRASI

Ramazan ayında balkan ülkelerindeki Müslümanların da yanında olan Haliliye Belediyesi, Kosova'nın Prizren kentinde iftar yemeği düzenledi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2016 Pazar 14:47
HALİLİYE'DEN KOSOVA'DA İFTAR SOFRASI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık BakanıFaruk Çelik'in de katıldığı iftar yemeğinde konuşan Belediye Başkanı Fevzi DemirkolEvlad-ı Fatihan'a her zaman için yanlarında olduklarını hissettireceklerini söyledi.

Haliliye Belediyesi, Ramazan ayı kapsamında yaptığı ilklere bir yenisini daha ekledi. Demirkol'un talimatlarıyla belediye tarafından balkan ülkelerinde iftar yemeği organizasyonları düzenlenmeye başlandı. Bu yemeklerin ilki ise 25 Haziran 2016 Cumartesi günü Kosova'nın Prizren kentinde düzenlendi. Prizren Bayraklı Camisinde yaklaşık 2 bin kişiye verilen iftar yemeğine Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ile belediye meclis üyelerinin yanı sıra, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mahmut Kaçar ve Mehmet Ali Cevheri,AK Parti 24. Dönem Milletvekili Yahya Akman, Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Prizren Konsolosu Selen Evcit, Kosova Diyanet İşleri Başkanı Naim Trnava,Prizren İslam Birliği Başkanı Besim Berisha, Prizren Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve Kosovalılar katıldı.

"Özümüz bir, soframız bir" diyerek konuşmasına başlayan Demirkol, "Sizleri Şanlıurfa'ya, Haliliye'ye misafir olarak bekliyoruz. Biz peygamberler şehrinden, Evlad-ı Fatihan'ın şehrine, gaziler şehrine ve şehitler diyarına geldik. Gaziler, şehitler diyarına selam olsun. Hz. İbrahim'den (A.S.) beri gelen bir geleneğimizin devamı olarak buradayız. SonrasındaÜsküp'te, Tiran'da, Bulgaristan'da olacağız. Evlad-ı Fatihan'a her zaman için yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz. Onların da, bizim için geçmişten gelen şekliyle fedakarlıklarımızı hissettiğimizi anlayacağız. Özümüz bir, sözümüz bir, duamız bir, gayemiz bir, soframız bir, soframız daim olsun, sofranız daim olsun" dedi.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik ise, "Bu gece Prizren İslam Birliği ile ŞanlıurfaHaliliye Belediyesinin bu iftar sofrasında birlikte olduk. Türkiye'den kucak dolusu selamlar getirdik. Fevzi başkana teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Demirkol, Haliliye Belediyesi adına Kosovalı yetkililere hediye takdiminde bulundu.

Öte yandan Haliliye Belediyesi, Kosova'nın Priştina,  Makedonya'nın  Üsküp, Arnavutluk'un Tiran, Bulgaristan'ın Kırcaali ile Filistin'in Gazze ve Kudüs kentlerinde iftar yemeği vereceği ifade edildi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
  • yorum2016-06-28 20:58:36MİR

    ADAMLAR KENDİ VATAN DAŞINA BİR AYDIR BULGUR PATATES CORBA VERİYOR PRİŞTİNADADA KURDUKLŞARI SOFRAYA BAK . BAŞKAN URFALI LAYIK DEĞİLMİ Kİ HERGÜN AYNI YEMEĞİ VERİYORSUN YAZIK

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star