Ana Sayfa Türkiye HALİLİYELİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI BAKAN IŞIK’TAN

HALİLİYELİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI BAKAN IŞIK’TAN

Haliliye Belediyesi tarafından “Haydi gençler kendi işinizin başına” sloganıyla başlatılan girişimcilik kursunu bitiren kursiyerler, sertifikalarını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2016 Cumartesi 05:17
HALİLİYELİ GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI BAKAN IŞIK’TAN

Haliliye Belediyesi’nin, KOSGEB işbirliğiyle başlattığı ve 710 kişiye vermeyi planladığı ‘uygulamalı girişimcilik’ kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını vermek üzere tören düzenlendi. Şair Nabi Konferans Salonu’ndan düzenlenen törene Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un yanı sıra; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ile protokol üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Sertifika töreninde konuşan Bakan Fikri Işık, Haliliyeli girişimcilerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Bakan Işık yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Haliliye Belediye Başkanımız Fevzi Bey, benim daha önceden tanıdığım, birlikte çalıştığımız ve çok sevdiğimiz bir arkadaşımız. Girişimcisi olmayan bir ülkenin kalkınması mümkün değil. Bugünkü bu üretim heyecanını da görünce geleceğe çok çok umutla bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Şanlıurfa’nın ve Haliliye’nin girişimcileriyle buluşmak benim için ayrı bir mutluluk. Ben Haliliye Belediye Başkanımız arkadaşım Sayın Fevzi Bey’e çok teşekkür ediyorum. KOSGEB’deki çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Sizlere önümüzdeki süreçte başarılar diliyorum.”

Bakan Işık, konuşmasının ardından kursu başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikalarını taktim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık