Ana Sayfa Ekonomi Halk Bankası'ndan Şanlıurfa'ya Tam Destek.

Halk Bankası'ndan Şanlıurfa'ya Tam Destek.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Şanlıurfa İl Koordiantörü Mehmet Ekinci'yi makamında ziyaret eden Halk Bankası yetkilileri Şanlıurfa'ya tam destek verdiklerini ifade ettiler.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2012 Çarşamba 17:54
Halk Bankası'ndan Şanlıurfa'ya Tam Destek.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Avrupa Birliği'nin IPARD destekleri çerçevesinde özellikle tarım ve kırsal kalkınma alanındaki projelere hibe desteği ile gündem de olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun Şanlıurfa il koordinatörlüğünü özel bankalar da ziyaret ederek sürece destek olacaklarını beyan ediyorlar.

Şanlıurfa il merkezinde ve çeşitli ilçelerinde şubesi bulunan Halk Bankası yetkilileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü'ne ziyarette bulunarak, yüzde 50'si hibe olan projelerde yatırımcı ve girişimcilere kalan diğer yüzde 50'lik kısım için kredi konusunda tam destek olmak istediklerini söylediler.

Projelere destek kapsamında, Halk Bankası yetkilileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci'yi makamında ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.

Söz konusu görüşmede Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci banka yetkililerine yaptığı açıklamada:
" GAP Projesi ile birlikte hızla gelişen ilimiz de özellikle kırsal alanda daha büyük ve katılımcı hamleleri yapabilmek adına Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak Avrupa Birliği'nin IPARD projeleri kapsamında vatandaşlarımızın yatırıma yönelmesini sağlamak adına onlara destek olmaya çalışıyoruz. Avrupa Birliği'nin IPARD hibe destekli projeleri kapsamında vatandaşlarımızın özellikle kırsal bazlı, kültür balıkçılığından, süt ürünleri, mandıracılığa, kır evlerinden kırsal turizme kadar geniş bir yelpazeye sahip projelerine yüzde 50'si hibe olmak şartı ile destekler sunuyoruz. Bu bağlamda vatandaşlarımızın bu girişimlerinde onlara finansal destek noktasında Halk Bankası yetkililerinin bizi ziyareti son derece memnun etmiştir." dedi. Ekinci ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü olarak kurum tarafından Türkiye geneline verilecek hibe proje kredi desteği içerisinde kendilerine Şanlıurfa için ilk başlarda  yüzde 5'lik gibi bir dilimin ayrıldığını ancak gelen talepler ve projelerle bu dilimin yüzde 30'lara kadar çıktığını bununda karşılığının 30 milyon Euro'yu bulduğunu söyledi.

Ekinci açıklamasına " 2011 yılı içerisinde tarafımıza baş vurusu yapılan projelerden 23 tanesi onaylandı. Sadece bu 23 projeye vereceğimiz hibe desteğimiz 20 Milyon Türk Lirasını geçiyor. Yakında Tarım Bakanımız'ın katılacağı törenle bu projelere uygulamaya geçecek ve Şanlıurfa ekonomisine büyük oranda katkı sağlayacak. Kısa bir süre önce de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak 4. Başvuru Çağrılarımızı yaptık. İnanıyorum ki bu çağrımıza duyarsız kalmayan bir çok girişmcimiz bize projelerini sunacak bu imkandan faydalanacak. Bu bağlamda Halk Bankası yetkililerinin bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı kendilerine kurmumuz adına teşekürlerimi sunuyorum" dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü'nü ziyaretinde hazır bulunan Halk Bankası Şanlıurfa İpekyol Şube Müdürü,  Davut Akgün " Bu gün Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Sayın Mehmet Ekinci beyi ziyaretimizin ana sebebi Halk Bankası olarak, özellikle Şanlıurfa'da ekonomik kalkınmışlığı sağlamak adına girşimci vatandaşlarımıza tam destek vermek istediğimizi vurgulamak için bulunuyoruz. Avrupa Birliği'nin IPARD hibe projeleri kapsamında girişimcilere porjelerinin onaylanması durumunda banka olarak kalan yüzde 50'lik kısım için tam destek vereceğiz" dedi.

Halk Bankası yetkililerinin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordiantörlüğü  ziyaretinde Halk Bankası Merkez Şubesi Müdürü Faik Şahin, Şanlıurfa İpekyol Şubesi Müdürü Davut Akgün, Viranşehir Şube Müdürü Hacı İbrahim İkikardeş, Suruç Şube Müdürü Mehmet Karakurt, Siverek Şube Müdürü Zihni Çetinkaya'da hazır bulundu.
Urfa Haber / ÖZEL
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık