Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Güney Kore Cumhurbaşkanı Li Myung-Bak, ağabeyi ve yardımcılarının da adının geçtiği iddia edilen yolsuzluk davaları nedeniyle halkından özür diledi.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2012 Salı 13:38
HALKINDAN ÖZÜR DİLEDİ
Myung-Bak, ulusa sesleniş konuşmasında, halkını bu tip olaylar nedeniyle endişeye sevkettiği için özürdilediğini belirterek, ''Bana çok yakın olan insanların arasında böyle üzücü olayların yaşanmasına çok üzülüyorum'' dedi.


Li'nin ağabeyi
Lee Sang-Deuk, süren yolsuzluk davası nedeniyle bu ayın başlarında göz altına alınarak tutuklanmıştı. Savcılar, 76 yaşındaki eski meclis üyesinin, zor durumda olan iki tasarruf bankasının başkanlarının denetime tabi tutulmasını ve ceza almasını 2007 ila 2011 yılları arasında engellediğini, karşılığında 525 milyon dolar (955 milyon TL) para aldığını ileri sürüyor.

Uzmanlar, Myung-Bak'ın muhafazakar partisinin Aralık'ta gireceği seçimler öncesi bu olayların yaşanmasının, iktidar partisi için bir yenilgi olarak değerlendirilebileceğini, cumhurbaşkanı Myung-Bak'ın anayasal sınırlamalar çerçevesinde ikinci 5 yıllık dönem hizmet sürecinden men edilebileceğini belirtti.
Uzmanlar bu davayı, 2013'ün Aralık ayında görev süresi dolacak olan Cumhurbaşkanı Myung-Bak'ın yakın çevresinde yaşanan skandal dizisinin son halkası olarak görüyor.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Albayrak kurum amirleriyle bir araya geldi.

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık