Ana Sayfa Güncel HALKLARDAN VE İNANÇLARDAN TEPKI!

HALKLARDAN VE İNANÇLARDAN TEPKI!

Merkezi Midyat'ta bulunan ve içerisinde birçok inanç ve halk gruplarını bulunduran Şemikan Halkları Birliği, son zamanlarda yurdun bir çok yerinde yaşanan sık elektrik kesintilerine basın açıklaması ile tepki gösterdiler.

Giriş Tarihi: 3 Temmuz 2014 Perşembe 15:52
HALKLARDAN VE İNANÇLARDAN TEPKI!

Birliğin lokalinde bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri adına açıklamayı okuyan başkan Hasan Ağırman; Özellikle Midyat'ta ve çevre illerde yaşanan uzun süreli ve sık elektrik kesintilerinin halkı bezdirdiğini belirterek "Bu sorun yıllardır çözülemeyen bir yaradır. Teknoloji çağını yaşadığımız bu zamanda, en temel ve elzem olan elektirik hizmetini doğru dürüst alamıyoruz." Dedi.

Sıcakların yoğun yaşandığı bu günlerde Ramazan ayınında denk gelmesi ile zorlu geçen bu günlerin üstüne her gün yaşanan elektrik kesintilerinin bir çözüme ulaşamadığını söyleyen Ağırman; "Elektrik kesintileri halkı maddi ve manevi yıpratmış durumda. Bu konuda özellikle esnaflarımızdan sayısız şikayetler alıyoruz. Konuyla ilgili hiçbir yetkiliye ulaşamıyoruz. Elektrik kesintilerinin sebebini dahi öğrenemiyoruz. Halk artık bu durumdan çok rahatsız ve bu sorunun çözülmesini istiyor." dedi.

Turizm kenti olan Midyat'ın sürekli ve kesintisiz elektrik hizmeti alması gerektiğini dile getiren Ağırman: "Buradan yetkililere çağrıda bulunuyoruz, gücünüzü aşan problemler varsa sivil toplum örgütleri olarak sorunun çözümüne ilişkin ortak çalışmalar yapalım. Halkın sabrı tükenmiştir. İleride halkla elektrik dağıtım şirketleri arasında olumsuzluklar olmaması için bir an önce bu dayanaksız elektrik kesintilerine son verilmelidir" şeklinde açıklamasını bitirdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

4,5 Yaşındaki kız çocuğuna istismar

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star