Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri HALKTAN FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

HALKTAN FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Şufsad tarafından Piazza Alışveriş Merkezinde fotoğraf sergisi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2013 Cumartesi 09:53
HALKTAN FOTOĞRAF SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Şanlıurfa fotoğrafçıları derneği ve Piazza Avm’nin ortaklaşa düzenlemiş oldukları ( güz güneşi karma fotoğraf sergisi 16-24 kasım 2013 tarihleri arasında  piazza avm’de fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

 

Kısa adı ŞUFSAD olan Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyeleri, kentin ekonomisine olduğu kadar sosyal ve kültürel yaşamına da katkı sunan Ş.Urfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde ‘’Piazza’nın Güz Güneşi’’ adını verdikleri karma fotoğraf sergisi açtı.

 

Doğa, insan, yaşam, emek, alın teri, çiçek, kuş ve doğanın güzelliklerini yansıtan 70 eserin yer aldığı sergi ilk günden binlerce kişi tarafından gezildi. ŞUFSAD üyesi 36 fotoğraf sanatçısının eserlerinden oluşan sergide yer alan fotoğraflar, fotoğraf severler tarafından  gerek mizansen, gerekse renk ve fotoğraf kalitesi açısından tam bir sanat eseri olarak yorumlandı.

 

Dernek Başkanı Bünyamin Çadırcı, açılıştaki konuşmasında, fotoğraf sanatına ve sanatçısına duyulan saygınlığı artırmak, fotoğraf eğitimi ile fotoğrafın gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı sunmak ve fotoğraf aracılığıyla insanların bilgilendirilmesini sağlamayı amaç edinen derneklerinin yeni fotoğraf ustaları yetiştirmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi.

 

Hem milyonlarca kişinin hobisi hem de bir meslek dalı olan fotoğrafçılığın bilgi ve emek istediğini anlatan Çadırcı, ‘’Bazen tek bir kare fotoğrafı yakalamak için binlerce defa deklanşöre basmak gerekir’’ dedi.

 

 

Çadırcı, dernek olarak fotoğraf gezileri düzenleyerek hem farklı mekanlarda farklı tarzda fotoğraflar çektiklerini hem de gerek dernek üyeleri gerekse Türkiye’nin birçok yerindeki aynı amaca hizmet eden başka dernekler arasında da tanışma, birlik ve dayanışmayı sağladıklarını ifade etti.

 

Yoğun ilgi;

Sergilerine gösterilen yoğun ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Çadırcı, ‘’Kentimize kazandırılan Piazza AVM’ye sergimize ev sahipliği  yaptığı için teşekkür ediyoruz. Bu yöreye sadece ekonomik anlamda değil, sosyal ve kültürel anlamda da önemli katkı sunan Piazza ile birçok alanda, sosyal sorumluluk adına işbirliği yapmaya hazırız’’ diye konuştu.

 

Serginin 24 Kasım’a kadar gezilebileceği bildirildi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık