Ana Sayfa Türkiye “Hani Kürtçe üzerindeki engeller kaldırılmıştı?

“Hani Kürtçe üzerindeki engeller kaldırılmıştı?

5 Eylül Pazartesi günü açık alanda yapılmakta olan düğün töreninde yerel sanatçı Şahin Özyıldırım’a Kürtçe türkü söylediği için sivil polislerce müdahale edilerek gözaltına alınmaya çalışıldı.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2011 Cuma 07:05
“Hani Kürtçe üzerindeki engeller kaldırılmıştı?
ANDIRMA 11.Yıl Mahallesi Küme Evlerinde 5 Eylül  Pazartesi günü açık alanda yapılmakta olan düğün töreninde yerel sanatçı Şahin Özyıldırım’a Kürtçe türkü söylediği için sivil polislerce müdahale edilerek gözaltına alınmaya çalışıldı.

Saat 22.00 sularında düğün alanına gelen bir grup sivil polis Yıldırım’ın türkü söylediği sırada “Siz çok fazla oldunuz artık” diyerek kendisini yaka/paça gözaltına almaya çalıştı. Düğün konuklarının polislerin üzerine yürüyerek tepki göstermesi üzerine polisler hızla uzaklaşmak zorunda kaldı.

Olay üzerine  konuşan Şahin Özyıldırım Kürtlere ve Kürt diline karşı duyulan öfkeye anlam veremediğini belirterek, “Hani Kürtçe üzerindeki engeller kaldırılmıştı? Düğünümüze yapılan bu saldırı AKP’nin gerçek yüzünü ortaya koymuştur. Canımız pahasına da olsa dilimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. AKP zihniyetinin kendi Kürt’ünü yaratma politikalarını da böylece çöpe atacağız” dedi.

Konuşma alkışlarla karşılandı. (Balıkesir/EVRENSEL)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık