Ana Sayfa Dünya Haniye Türkiye'den ayrıldı

Haniye Türkiye'den ayrıldı

Gazze'deki Filistin Hükümetinin Başbakanı İsmail Haniye, Türkiye'deki temaslarına ilişkin ''Tüm ziyaretlerimizde farklı siyasi görüşlere sahip olunmasına rağmen tüm Türk halkının Filistin konusunda tek vücut olduğunu, çok güçlü duygular beslediğini gördük ve stratejik bir plan çerçevesinde Filistin davasına bakıldığını gördük'' dedi.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 14:15
Haniye Türkiye'den ayrıldı
Haniye, Tunus'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde yaptığı açıklamada, Türkiye'de başarılı bir ziyaret gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Tüm Türk halkı, gerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerek siyasi parti, gerekse sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tek bir vücut olarak Filistin davasına, ambargolara karşı güçlü bir duruş sergiliyor. Bundan dolayı tüm Türk halkına başta başbakan olmak üzere siyasi partilere, sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çok başarılı bir ziyaret oldu. Yine Mavi Marmara'da şehit olanların ailelerini ziyaret ettik.''

Haniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile yaptığı görüşme konusunda basına yansıyan sözlerine ilişkin olarak da şöyle konuştu:

''Biz Türkiye'nin içişlerine hiçbir şekilde karışmıyoruz. Bizim bütün görüşmelerimiz Filistin, Gazze konusunda uzlaşı ve Kudüs'ün karşı karşıya olduğu tehlikeler konusundaydı. Hiçbir şekilde Türkiye'nin içlerine müdahale edecek uzaktan yakından bir görüşmemiz söz konusu olmadı. Türk halkının tamamında Filistin'e yönelik aynı duygular olduğunu gördük. Kesinlikle Diyarbakır veya bu konuda Selahattin Bey'le bir görüşmemiz olmadı. Zaten kendisi de bugün böyle bir şeyin, böyle bir konunun gündeme geldiğini yalanladı.''
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

İşte YouTube sayesinde milyoner olan 10 kişi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star