Ana Sayfa Teknoloji HARODER'den işsiz gençler için proje

HARODER'den işsiz gençler için proje

Harran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (HARODER) “SODES’le Grafik Tasarımını Öğreniyorum” isimli projesini uygulamaya geçiriyor.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2012 Perşembe 04:29
HARODER'den işsiz gençler için proje
Harran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği (HARODER)'den “SODES’le Grafik Tasarımını Öğreniyorum” isimli projesi için yapılan basın açıklamasında:

2011 yılı SODES Projeleri kapsamında Harran Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği                  (HARODER) olarak İstihdam başlığı altında “SODES’le Grafik Tasarımını Öğreniyorum” isimli projesi uygulamaya hak kazanmıştır. Bu proje kapsamında HARODER’in Ulubatlı Mah. Emniyet Caddesi Okuyan Apt  No :5 (Garanti Bankası Üstü)  adresindeki 2 katlı dernek merkezimizin alt katına bilgisayar atölyesi ve proje ofisi kurulup Ocak ayı başında eğitimler başlamıştır. Projenin toplam bütçesi 109.500.00 TL’dir. Projenin hedef kitlesi 18-29 yaş arasındaki işsiz gençlerdir. Proje kapsamında 128 saatlik  Fotoshop-Corel Draw-Flash programları genel hatları ile öğretilecektir. İlk 4 aylık (Cumartesi-Pazar 4’er saat)  süre sonunda 1.grup öğrencileri tespiti yapılan iş yerlerinde staja gönderilirken 2.grubun eğitimleri başlayacaktır. Kurs sonunda diğer grupta staja gidecektir. Projenin koordinatörlüğünü HARODER yürütmektedir. Ayrıca Projenin diğer ortakları Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ( ŞUTSO)  ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi’dir. Projede ŞUTSO’nun en önemli görevi bu alandaki üye iş adamlarını toplantılara davet ederek kurs alan öğrencilerin daha sonra bu işyerlerinde  istihdamlarının sağlanmasına yardımcı olmaktır. Yenişehir Halk Eğitim Merkezi ise kurs alan öğrencilerin sertifikasyon işlemlerini yürütmek ve kurs sonunda bu öğrencilerin onaylı Halk Eğitim Sertifikalarını temin etmektir. Ayrıca tüm öğrenciler kursu başarı ile bitirip sertifikalarını aldıktan sonra İŞKUR veritabanına kaydolacaklardır.  Proje sonunda ŞUTSO toplantı salonunda kapanış toplantısı yapılacak ve bu toplantıda başarılı olan öğrencilere sertifikaları takdim edilecektir. Not: 12 Mart Pazartesi Saat 17:00’de Şanlıurfa Sanayi ve İşadamları Odası (ŞUTSO) Toplantı salonunda   derneğimiz tarafından proje ile ilgili olarak tanışma kokteyli düzenlenecektir. Tüm Basın Mensupları davetlidir. HARODER Dernek Başkanı : Yard.Doç.Dr.N.Kemal KARABİBER Proje Koordinatörü :   Fırat ÖZLUĞ - 0544 492 92 22
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star