Ana Sayfa Eğitim HARRAN İLAHİYATTA MEZUNİYET ZEVİNCİ

HARRAN İLAHİYATTA MEZUNİYET ZEVİNCİ

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2015-2016 yılı mezunları için mezuniyet töreni düzenledi.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 05:57
HARRAN İLAHİYATTA MEZUNİYET ZEVİNCİ

Urfa City AVM konferans salonunda gerçekleştirilen törene Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir, Dekanlar, Öğretim Elemanları, mezun olacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

BU BİR MESULİYETTİR

Törende konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “ Mezuniyet sevincini yaşayan öğrencilerimize önerim atandıktan sonra işinize, sabah 8 akşam 5 mantığıyla bakmayın. Dersimi yapar çıkarım başka bir şeye karışmam, demeyin çünkü bizim toplum olarak daha ileriye gitmemiz için bu zihniyeti yenmeliyiz. Nasıl ki bir matematikçi dersi kötü anlatırsa öğrenci matematiğe antipati duyar, aynı şekilde bir din kültürü öğretmeni de dini iyi anlatamazsa Allah korusun öğrenciyi dine düşman eder. Bu bir mesuliyettir. Mezun olan öğrencilerimizi ve maddi manevi destek veren ailelerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

SAĞLAM BİR İNANÇ OLMAZSA YAPTIĞIMIZ TÜM AMELLER BOŞA GİDER

Mezun olan Öğrencilere tavsiyeleri olduğunu söyleyen İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Akdemir ise açılış konuşmasında şunları söyledi; “ Burada, İslamiyet’in temel kaynaklarına nasıl ulaşacağınızı, bu kaynaklardan nasıl bilgiler elde edeceğinizi öğrenmiş oldunuz. Bir Müslümanın hayatında en önemli şey inançtır. Çünkü sağlam bir inanç olmazsa yaptığımız bütün ameller ve işler boşa gider. İnancı sağlam olmayan biri hedeften uzaklaşmış bir yolda yürüyenlere benzer. Günümüzde ilahiyat algısını yanlış göstermek isteyen bazı çevreler var ve bunlar bazı değerlerimizin arkasına sığınmaktalar. Bunlardan en tehlikeli olanı, ‘kuran bize yeter dolayısıyla kuranın içerinde her şey var, biz onu okuyup anlarsak başka bir şeye ihtiyacımız yok’ gibi bir iddia ile ortaya çıkmaktadırlar. Sünneti ret etmekteler. Böylece İslamiyet’in büyük bir kısmını ortadan kaldırmaya çalışmaktalar. Bunlara karşı da dikkatli ve titiz olmalıyız” dedi. 

Mezuniyet töreni, öğrencilerin oynadığı skeçlerle, müzik dinletisi ile devam etti.

 

Mezuniyet programının sonundamezun olan öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadılar.

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi,üç bölümde toplamda 340 öğrenci mezun etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık