Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRAN SEÇENEĞİ GÜNDEMDE

HARRAN SEÇENEĞİ GÜNDEMDE

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçede okulların tatil edilmesine ilişkin, "Sınır boyundaki okullarımızda ilk etapta taşımalı eğitim vermeyi düşünüyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2012 Salı 10:39
HARRAN SEÇENEĞİ GÜNDEMDE

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, ilçede okulların tatil edilmesine ilişkin, "Sınır boyundaki okullarımızda ilk etapta taşımalı eğitim vermeyi düşünüyoruz" dedi.

Kaymakam Fırat, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun kendisini ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

İlçedeki eğitim ve öğretime ara verilmesine değinen Kaymakam Fırat, daha önce sınıra yakın bölgelerde okulların tatil edilmesi kararı aldıklarını ancak Hükümet Konağı yakınlarına düşen top mermisinin ardından kararın ilçe genelini kapsayacak şekilde değiştirildiğini söyledi.

Fırat, ilçenin karşı tarafındaki bölgede zaman zaman gelen şiddetli çatışma seslerinin öğrencileri olumsuz etkilediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"İlçemizde tedbirlerimizi artırdık. Sesler Harran'dan da duyuluyor. Burada bu çocukların kalmalarına da ders işlemelerine de ben kaymakam olarak çok razı gelmedim. Belli bir müddet okulları açık tuttuk fakat en son Anadolu lisesinin oraya düştü, çok riskli olarak değerlendirdik, bu yüzden kapattık. Sınır boyundaki okullarımızda taşımalı eğitim düşünüyoruz. Sınır boyunda 15 tane okulumuz var. Okulları açacağımız zaman bu öğrencilerimizi iç kesimlere taşıyacağız. Ama bu (olaylar) tekrar devam ederse, 2-3 gündür çok şiddetli değil, tekrar başlarsa Harran seçeneğini değerlendireceğiz."

-AK Parti Milletvekili Uslu-

Akçakale'deki temasları kapsamında Kaymakam Fırat ile görüşen Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu da ilçedeki okulların son durumuna ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı ile görüştüklerini aktardı.

Okulların durumuna ilişkin bakanlığın kararını beklediklerini belirten Uslu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Uslu, daha sonra beraberindekilerle Akçakale Belediye Başkanı Abdülhekim Ayhan'ı da ziyaret ederek, ilçede yaşanan olayların ardından yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Daha sonra top mermisinin isabet ettiği Yeni Mahalle'deki bölgeye giden Karahan Uslu, olayda yakınlarını kaybeden Timuçin ve Özer ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

Uslu'nun, ziyareti esnasında kendisine gösterilen bir şarapnel parçasını inceledikten sonra çantasına koyduğu görüldü.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star