Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRAN SEFERLERİNE ZAM!

HARRAN SEFERLERİNE ZAM!

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde İlçeler arası ulaşımı sağlayan yolcu otobüsleri Okulların açılmasının ardından aldıkları kararla Yolcu otobüs ücretlerine %25 ve %20 zam yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 04:37
HARRAN SEFERLERİNE ZAM!

Şanlıurfa Otobüs terminalinden Harran merkeze kadar yolcuları taşıyan otobüsler Abone Yolcu ücretlerini 4 Lira'dan 5 Liraya Normal yolcu ücretleride 5 Liradan 6 Liraya Çıkardı.

Harran'a gitmek için Yolcu otobüslerini en çok Yerli, Yabancı turistler ve Harran'da görev yapan Memurlar, Harranlı vatandaşlar kullanıyor.

Duruma Tepkili olan Yolcular keşke Harran otobüsleri iyi olsa zam yapsalar normal bir zam deriz.45 Kilometrelik yolu bir buçuk, İki saatte gidiyorlar, Yaz günü Şanlıurfa'nın kavurucu sıcaklarında Klimasız arabalarda yada Kliması olupta çalıştırmayan yolcu otobüsleri ile Harran'a gidiyoruz.

Özellikle sabah 7-8 arası en çok yoğunluk oluyor, 17 Kişilik koltuk sayısı yetmezmiş gibi aralara tabure atılıyor, Yolcular olarak ayakta üst üstte yolculuk yapıyoruz, Sürekli yolculuk yaptığımız Şöförler Abone Ücreti verince bizi tanımamazlıktan geliyor tam ücret istiyorlar. Keşke bu olumsuzluklar olmasada her şeye zam yapıldığı gibi Yolcu otobüslerinede zam'ı normal karşılarız diyerek Tepkilerini dile getirdiler.


Öğretmen yolculardan edindiğimiz bilgilere göre bu zam normal karşılanmalı fakat  Şanlıurfa gibi Eğitim seviyesi düşük bir İl'de Özelikle Harran'da Çocukların tarlada çalıştığını düşünürsek Okulların açılması ile yapılan bu zamın zamanını manidar buluyoruz. Biz Memuruz Keşke maaşlarımızada %20-25 zam gelse diye tepki gösterdiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık