Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Harran Surlarında İnceleme

Harran Surlarında İnceleme

Genel Müdürü Vekili Abdullah Kocapınar, Harran surlarında incelemelerde bulundu.devam eden inşaat, restorasyon ve kazı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Şanlıurfa'ya geldiler.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2013 Pazartesi 12:51
Harran Surlarında İnceleme

Kültür Varlıkları ve Müzeler

Genel Müdürü Vekili Abdullah Kocapınar, Harran surlarında incelemelerde bulundu.

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde yapılan incelemeye Kültür Varlıkları ve Müzeler

Genel Müdürü Vekili Abdullah Kocapınar, Müzeler Uygulamalar Daire Başkan Vekili Yakup Harmanda, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Vekili Zülküf Yılmaz ve beraberindeki heyet, Harran Surlarında

devam eden inşaat, restorasyon ve kazı çalışmalarını yerinde incelemek üzereŞanlıurfa'ya geldiler.

Harran Şehir Surları restorasyon çalışmalarını inceleyen Abdullah Kocapınarmüteahhit firma ve ilgililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Vekili Kocapınar, "Harran Şehir Surlarında başlatılan restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek için heyetimiz ile birlikte Şanlıurfa'ya gelerek yerinde incelemek istedik. Başlatılan restorasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini gördük ve restorasyon çalışmalarının 2014 yılında bitirilmesi için hız verilmiştir" dedi.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Heyetine İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami Yıldız, Müze Müdürü Müslüm Ercan, Gaziantep Röleve Müdürü Mustafa Ayar da eşlik etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık