Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE NEVRUZ KUTLANDI

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE NEVRUZ KUTLANDI

Harran Üniversitesi’nde geleneksel olarak kutlanan Nevruz Bayramı bu yıl da yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2012 Çarşamba 08:17
HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE NEVRUZ KUTLANDI
Osmanbey Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi büyük Anfide saat 10.00’da başlayan törende, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın, Rektör Vekili Prof.Dr Ercan Yeni, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci hazır bulundular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra öğrenci Celal Beyektemir’in “Nevruz Bayramı Bugün” konulu şiirini sunmasıyla başlayan tören, Nevruz’un çeşitli yönleriyle ele alınıp işlendiği panelle devam etti.

Panelde; “Özbekistan'da Nevruz” konusuyla Doç.Dr. Kabil Şermatov, “Azerbaycan'da Nevruz” konusuyla Aydın Feyzullah ”İranda Nevruz” konu ile Arman Jafari tarafından sunumlar yapıldı. Törende Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi ana bilim dalı öğrencileri mini bir konser sunarken Resim-İş Öğretmenliği bölümünün hazırladığı sergi izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Kutlama töreni, protokol üyelerinin ve üniversite öğrencilerinin Merkezi Kafeterya önünde yakılan Nevruz ateşinden atlamaları ve davul zurna eşliğinde halaylar çekilmesi ile devam etti. Şenlik alanında yakılan nevruz ateşinin üzerinden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç başta olmak üzere protokol üyeleri tek tek atladılar.

Kutlama programı öğrenciler tarafından oldukça ilgi toplarken protokol üyeleri yumurta kırma yarışması düzenlediler. 

Nevruz günü etkinliği, davetlilere hedik ve çekçek ikramının ardından, Orman Bölge Müdürlüğü’nün katkılarıyla üniversitenin stadyum arkasında tahsis edilen alana, davetliler ve Şanlıurfa Gap Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencileri tarafından ağaç dikilmesiyle sona erdi.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık