Ana Sayfa Kültür/Sanat HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN GÜLDÜREN HATA

HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN GÜLDÜREN HATA

Harran Üniversitesi tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen bahar şenlikleri için hazırlanan afişte konser vereceği duyurulan popçu Zeynep Dizdar'ın yerine Reyhan Karaca'nın fotoğrafının konulması herkesi şaşırttı.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2012 Çarşamba 20:53
HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NDEN GÜLDÜREN HATA
Afişi görenler şaşkınlığını, "Zeynep Dizdar yerine Reyhan Karaca mı konser verecek?" şeklinde dile getirirken, Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, yanlışlık yapılmış olabileceğini söyledi.

Harran Üniversitesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen bahar şenliklerinin 13'üncüsü bugün başladı. 5 gün sürecek olan şenliklerde, Zeynep Dizdar, Feridun Düzağaç, Mahmut Tuncer ve Fate konseri düzenlenecek, bazı gazeteci, yazar ve televizyoncular söyleşi düzenleyecek.

Şenlikler için hazırlanan, üniversite ve kentin değişik noktalarına asılan afişler ise görenleri şaşırttı. Şenliklere katılacak ünlü isimlerin fotoğrafları ile isimlerinin yazılı olduğu afişte, altında Zeynep Dizdar'ın isminin yazılı olduğu fotoğrafın sanatçı Reyhan Karaca'ya ait olması herkesi şaşırttı. Bu yanlışlık görenleri şaşırtırken öğrenciler ve vatandaşlar, "Zeynep Dizdar'ın ismi yazılı ama fotoğraf Reyhan Karaca'ya ait. Zeynep Dizdar'ın konser vereceği duyuruldu ama fotoğrafa bakınca kafamız karıştı" yorumunu yaptı.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu ise konuyla ilgili bilgisinin bulunmadığını söylerken, "Bu konuda bilgim yok ama yanlışlık yapılmış olabilir" dedi. Üniversitenin afişte yaptığı karışıklık, sosyal paylaşım sitelerinde de konu oldu. Üniversite öğrencileri, yapılan bu yanlışlığı esprili bir dille kaleme alırken, bazı kullanıcıların, "Mahmut Tuncer'in yerine de İbrahim Tatlıses olsaydı" şeklinde yorum yaptıkları görüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Minikler Doktorluğa İlk Adımı Piazza'da Attı

Minikler Doktorluğa İlk Adımı Piazza'da Attı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık