Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Eğitim HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NİN AVRUPA ÇIKIŞI

HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NİN AVRUPA ÇIKIŞI

Harran Üniversitesi (HRÜ) Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ruhi Mermut'un, Türkiye'nin 4 yıllığına, Avrupa Toprak Bilimi Kurumları Federasyonu başkanlığına seçildiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2012 Çarşamba 23:34
HARRAN ÜNİVERSİTESİ'NİN AVRUPA ÇIKIŞI
Prof. Dr. Mermut, Şanlıurfa El-Ruha Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Avrupa Toprak Bilimi Dernekleri Federasyonu'nun, İtalya'nın Bari şehrinde 2-6 Haziran tarihleri arasında 2 binin üzerinde delegenin katılımıyla, 4. kongresini yaptığını belirtti.

Kongreye, Türkiye'nin ilk kez Toprak Bilimi Derneği üyelerinin de bulunduğu 15 kişilik bir heyetle katıldığını ifade eden Prof. Dr. Mermut, Türkiye adına hazırlanan sunumu kendisinin yaptığını söyledi.


Prof. Dr. Mermut, dünya çapında toprak araştırmaları konusunda sayısız araştırma ve tezinin bulunduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:


''Toplam 31 ülkenin oy kullandığı İtalya'daki toplantı sonucunda Türkiye, aldığı 20 oyla 4 yıllığına, Avrupa Toprak Bilimi Kurumları Federasyonu'nun başkanlığını üstlendi. Başkanlığa ise beni getirdiler. Ülkemiz toplantıda 2016 yılında İstanbul'da kongre düzenleyeceğini ilan etti. Böylece önümüzdeki 4 yıl içinde Avrupa ve dünyada yapılacak toplantılarda ve kongrelerde Türkiye öncülük yapma olanağına sahip oldu. Bu seçim, Türkiye Toprak İlmi Derneğimiz ve Türk Toprak Bilimi adamları için dönüm noktası olma niteliğindedir. Başkanlığı üstlenmemizde, sunumu kuralları içinde yapmamızın yanı sıra, Türkiye'nin son 10 yıl içinde gösterdiği yükselişin ve Avrupa Birliği üyelerinin önemli bölümünün ülkemize olan güveninin artmasının da etkili olduğu açıktır.'' 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Demirkol: Gençlerimiz Bizim İçin Çok Kıymetli

Demirkol: Gençlerimiz Bizim İçin Çok Kıymetli

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık