Ana Sayfa Urfa Haberleri Harran’da Çiftçinin İsyanı

Harran’da Çiftçinin İsyanı

Harran İlçesi’nde pamuk satış fiyatlarının düşük, işçilik ücretlerinin yüksek olması çiftçiyi zora sokuyor…

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 13:51
Harran’da Çiftçinin İsyanı
Çiftçiler masraflarını bile karşılayamadıklarını belirterek eylem yaptı. Bazı çiftçiler ise ekili pamuk tarlalarını traktörle sürmek istedi.

Şanlıurfa merkeze bağlı Horoz Köyü’nde pamuk çiftçisi Maruf Horoz pamuk fiyatlarının düşük olması ve işçi fiyatlarının yüksek olmasından dolayı eylem yaptı.

Pamukta girdi fiyatlarının ve pamuk toplam fiyatlarının yüksek olması nedeni ile sıkıntıya giren çiftçilerden Maruf Horoz; Traktörü getirip tarlayı sürmek istedi. Bunun üzerine diğer köylüler çiftçiyi sakinleştirip engel oldular.

Şanlıurfa Merkez Horoz köyünde ikamet eden Maruf Horoz Pamuk 1 lira işçi ücreti 1 bir lira çarecisiz kaldım. “Sayın Başbakanımız Tayyip Erdoğan’ın çiftçilerin sorunlarına el atmasını istiyoruz. Tarım ve Köy İşler Bakanlığı Çiftçilere sürekli attığı mesaj 2011 yılı pamuk yılı bir kilo pamuk 5 lira olacak diye hani böyle bir olay gerçekleşmedi.”dedi.

Übeyt Ayık adlı çiftçi ise; “Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü bize pamuk ekin diye bizi yönlendirdiler şimdi bizi unuttular. Bize destek olsunlar” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star