Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRAN’DA ÇALIŞMALAR PLANLI YÜRÜTÜLECEK

HARRAN’DA ÇALIŞMALAR PLANLI YÜRÜTÜLECEK

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Harran Sur İçinin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kurumlar arası koordinasyon toplantısı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2016 Çarşamba 08:31
HARRAN’DA ÇALIŞMALAR PLANLI YÜRÜTÜLECEK

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Vali İzzettin küçük; Harran’daki tarihi hazinelerin gün yüzüne çıkarılmasının tek başına Şanlıurfa’ya çok büyük katkı sunacağını belirtti. Bu hazinelerin gün yüzüne çıkarılması içinse Harran’da çalışmalar yürüten kurumların işbirliği ve koordinasyonlu çalışması gerektiğinin altını çizen Vali İzzettin Küçük: “Herkes birşeyler yapıyor ama birbirinden bağımsız parça bölük gidiyoruz. Bunun için genel bir tasarım yapalım dedik. Genel tasarımdan sonra kim neyi, ne zaman hangi sıraya göre yapacağını bilsin. Bu bir yol haritasıdır. Maksadımız bir düzen ve plan çerçevesinde iş yapmaktır. Burada ilgili pek çok kurum var. Bu plan tasarımıyla ilgili son bir toplantı yapalım ve bu konuyla ilgili farklı fikirler varsa onları da alalım. Bundan sonra buna göre hareket edelim istiyoruz” dedi.

Toplantıya katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise; Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin de ortak bir planın gerekliliğine inandıklarını kaydetti. Kurumların plan çıktıktan sonra üzerlerine düşeni yapmasının doğru bir yaklaşım olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Çiftçi; büyükşehir belediyesi tarafından Harran’a ilişkin yapılan çalışmanın da plana katkı sunacağını belirtti.

Toplantı, yapılan konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Harran İmar Planının sunumuyla devam etti. Kent tasarımı ve alan yönetimi konularında toplantıya katılan kurum yetkilileri fikirlerini paylaştıktan sonra toplantı sona erdi.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün başkanlık ettiği toplantıya; Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı SadrettinKarahocagil, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Harran Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal, ilgili kurum amirleri ve temsilcileri katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık